Menu

3 mln domów w UK ma problem z płatnościami za wodę

3 mln domów w UK ma problem z płatnościami za wodę
Rachunki za wodę są coraz droższe. (Fot. Getty Images)
Aż 3 mln domostw w Wielkiej Brytanii nie opłaca rachunków za wodę na czas, mimo że znacznie wzrosła liczba osób, które otrzymały pomoc finansową na ten cel - wynika z danych grupy Consumer Council for Water (CCWater).
Reklama

W ub. roku, dzięki programom pomocowym, swoje rachunki zmniejszyło prawie 700 tys. klientów o niskich dochodach. To o 28 proc. więcej niż w 2017 r. Pomimo tego, wzrosła liczba osób, które nie płacą za wodę na czas.

Specjaliści z CCWater ocenili, że co 8. gospodarstwo domowe w Anglii i Walii uważa, że "ich rachunki za wodę są zbyt wysokie". Tylko 50 procent z tych osób spełnia kryteria, aby skorzystać z możliwości zmniejszenia opłat.

Wielu mieszkańców UK nie radzi sobie z płatnościami za wodę na czas, co fatalnie wpływa na rozwój branży wodociągowej. (Fot. Getty Images)

Organ zrzeszający firmy wodociągowe wezwał przedsiębiorstwa, aby "naprawiły" sytuację, poprzez oferowanie zniżek większej liczbie klientów. Jak wskazano, pozwoli to przywrócić stabilność w kwestii opłacania rachunków na czas, co z punktu widzenia przedsiębiorstw jest najważniejszym czynnikiem ekonomicznym.

Brytyjskie firmy oferują możliwość zmniejszenia rachunków określonej liczbie klientów, którzy zmagają się z trudnościami. Różnice w obniżkach są dość znaczne - np. średni "rabat" w Welsh Water wynosi 271 funtów rocznie, podczas gdy w Portsmouth Water - tylko 19 funtów.

CCWater wezwało również przedsiębiorstwa wodociągowe, aby rozpoczęły kampanię społeczną, której celem ma być edukacja klientów, jak obniżyć rachunki.

Czytaj więcej:

Dostawca wody za karę "dopłaci" £123 mln do rachunków

Mieszkańcy UK zapłacą £50 mniej za wodę

  Komentarze
  • ZZ
   31 października 2019, 16:15

   Szkoda mowic odkrecajac wode smierdzi chlor osad czarny mozna pisac i tak nic nie robia jak nie wiesz o co chodzi to o kase bonus na swieta malo itd

  • Greg
   31 października 2019, 17:51

   Warunek to nie uzywac wody !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama