Menu

27-letni mistrz olimpijski w wioślarstwie Brytyjczyk Nash kończy karierę

27-letni mistrz olimpijski w wioślarstwie Brytyjczyk Nash kończy karierę
George Nash zakończył karierę wioślarską. (Fot. Getty Images)
Złoty medalista olimpijski w czwórce podwójnej Brytyjczyk George Nash postanowił zakończyć karierę w wieku zaledwie 27 lat. Osada wioślarska tego kraju wywalczyła w Rio de Janeiro piąty z rzędu złoty medal w tej konkurencji.
Reklama

W 2012 r. w Londynie zdobył także brąz w dwójce podwójnej z Willim Satchem. Inżynier Nash, były prezydent Cambridge University Boat Club, postawił na pracę zawodową.

"Wioślarstwo dało mi okazję do doświadczenia czegoś wyjątkowego. Możliwość zrobienia tego, co może stać się udziałem niewielu osób. Była to trudna droga, ale będzie mi tego wszystkiego brakować. Będę tęsknił za chwilami, w których dotykałam granic swojej możliwości, jak żartowałem z chłopakami z drużyny narodowej po treningach. Będzie mi brakować rywalizacji z najlepszymi na świecie i tej nerwowej, zaraźliwej energii na starcie" - przekazał Nash.

Dodał, że oprócz pracy zawodowej zamierza wrócić do amatorskiej gry w golfa, którą porzucił decydując się w 2003 roku na uprawianie wioślarstwa.

"Jako członek wioślarskiej reprezentacji Wielkiej Brytanii pracowałem z najbardziej oddanymi, pozytywnie nastawionymi, zawziętymi i udzielającymi ogromnego wsparcia ludźmi, zarówno trenerami, jak i kolegami. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze, a także rodzinie, przyjaciołom i mojej dziewczynie" - dodał wioślarz, który trzykrotnie (2013-15) zdobył mistrzostwo świata. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama