Menu

16-latka usiądzie za sterami samolotów easyJet

16-latka usiądzie za sterami samolotów easyJet
Linie easyJet postanowiły objąć opieką 16-latkę i przygotować do pracy w barwach brytyjskiego przewoźnika. (Fot. Bristolpost.co.uk/screenshot)
Brytyjskie linie lotnicze easyJet wzięły pod swoje skrzydła 16-letnią Ellie Carter, najmłodszą pilotkę w Wielkiej Brytanii - informuje Bristolpost.co.uk.
Reklama

Ellie trafiła na pierwsze strony gazet w styczniu 2019 r. po tym, jak została najmłodszym pilotem samolotu z napędem silnikowym w Wielkiej Brytanii. Z kolei w swoje 14. urodziny - jako najmłodsza nastolatka na Wyspach - odbyła samodzielny lot szybowcem.

Jej wielki talent nie umknął liniom easyJet, które postanowiły objąć opieką 16-latkę i przygotować ją do pracy w barwach brytyjskiego przewoźnika.

"Od najmłodszych lat interesuję się fizyką i samolotami. Latanie mnie fascynuje i wciąż zadziwia, a kariera pilota może być czymś niezwykłym" - przyznaje Ellie Carter w rozmowie z Bristolpost.co.uk. "Mam nadzieję, że moja historia zachęci młode dziewczęta do spełniania swoich marzeń - bo jeśli ja mogę to zrobić, to one też" - dodaje.

Mentorką Ellie będzie kapitan Zoe Ebrey. "Determinacja i osiągnięcia Ellie są imponujące, dlatego nie mogę się doczekać pracy z tą pełną pasji dziewczyną" - przyznaje Ebrey.

Linie easyJet, w ramach długofalowej strategii wyrównywania proporcji zatrudnienia, już od jakiegoś czasu stawiają na rekrutację kobiet pilotów. W skali globalnej panie stanowią zaledwie 5 proc. pilotów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama