Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

16-latka usiądzie za sterami samolotów easyJet

16-latka usiądzie za sterami samolotów easyJet
Linie easyJet postanowiły objąć opieką 16-latkę i przygotować do pracy w barwach brytyjskiego przewoźnika. (Fot. Bristolpost.co.uk/screenshot)
Brytyjskie linie lotnicze easyJet wzięły pod swoje skrzydła 16-letnią Ellie Carter, najmłodszą pilotkę w Wielkiej Brytanii - informuje Bristolpost.co.uk.
Reklama

Ellie trafiła na pierwsze strony gazet w styczniu 2019 r. po tym, jak została najmłodszym pilotem samolotu z napędem silnikowym w Wielkiej Brytanii. Z kolei w swoje 14. urodziny - jako najmłodsza nastolatka na Wyspach - odbyła samodzielny lot szybowcem.

Jej wielki talent nie umknął liniom easyJet, które postanowiły objąć opieką 16-latkę i przygotować ją do pracy w barwach brytyjskiego przewoźnika.

"Od najmłodszych lat interesuję się fizyką i samolotami. Latanie mnie fascynuje i wciąż zadziwia, a kariera pilota może być czymś niezwykłym" - przyznaje Ellie Carter w rozmowie z Bristolpost.co.uk. "Mam nadzieję, że moja historia zachęci młode dziewczęta do spełniania swoich marzeń - bo jeśli ja mogę to zrobić, to one też" - dodaje.

Mentorką Ellie będzie kapitan Zoe Ebrey. "Determinacja i osiągnięcia Ellie są imponujące, dlatego nie mogę się doczekać pracy z tą pełną pasji dziewczyną" - przyznaje Ebrey.

Linie easyJet, w ramach długofalowej strategii wyrównywania proporcji zatrudnienia, już od jakiegoś czasu stawiają na rekrutację kobiet pilotów. W skali globalnej panie stanowią zaledwie 5 proc. pilotów.

 

  Komentarze


  • Wasp
   19 marca, 18:02

   Baba za sterami to gotowa katastrofa.

  • TymczasowyJuda
   19 marca, 19:59

   Tez interesowalem sie fizyka i samolotami a zostalem magazynierem. Widocznie nie mam genow i talentu, tak jak Eli. Bo przeciez start w zycie wszyscy maja identyczny

  • Adam ; (
   19 marca, 22:33

   Niech ktos mi powie prosze ze on jest inna niz wszystkie 16 -latki i nie bedzie wpatrzona w smarfona pod czas lotu .Latam tymi liniami to glupio pytam bo sie martwie troche

  • Do Judy
   20 marca, 06:06

   Oprocz zainteresowan trzeba sie jeszcze uczyc a nie stac pod budka z piwem - pozniej los magazyniera !

  • Pełzająca cywilizacja
   20 marca, 10:43

   Coraz młodsi operatorzy , którzy myślą , że są pilotami . Stawiam orzechy przeciwko wiewiórkom , że w trudnej sytucji sobie nie poradzi . Ogólnie czarno to widze .

  • Bolo young
   20 marca, 10:45

   do TymczasowyJuda , to coreczka wplywowego bogatego tatusia , bez kasy nie masz szans na latanie

  • May
   20 marca, 14:42

   Nie ma co osądzać książki po okładce. Więcej wiary w ludzi a to że ma 16 lat wcale nie oznacza że sobie nie poradzi. Życzę długich lat na nauce i praktyce i samych sukcesów.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.06.2019
  GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

  Sport


  Reklama