Menu

101-latek aplikował o settled status. Poproszono o zgodę jego rodziców

101-latek aplikował o settled status. Poproszono o zgodę jego rodziców
Większość obywateli UE podjęła decyzję o pozostaniu w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie media donoszą dziś o przypadku 101-letniego imigranta z UE. Giovanni Palmiero próbował zalegalizować swój pobyt w ramach programu EU Settlement Scheme. Pomimo pobytu w UK od 1966 r. i leciwego wieku, otrzymał informację, że jego tożsamość musi być potwierdzona przez rodziców.
Reklama

Osoba pomagająca 101-latkowi w aplikacji korzystała z jego paszportu, aby zeskanować dane biometryczne. Okazało się jednak, że system nie radzi sobie z posiadającym trzy cyfry wiekiem.

Tym samym Giovanni Palmiero został zarejestrowany jako roczne dziecko i poproszono go, aby rodzice potwierdzili jego tożsamość, jeśli chce pozostać w Wielkiej Brytanii.

"Zauważyłem, że coś jest nie tak, ponieważ kiedy zeskanowałem paszport, ominięto konieczność rozpoznawania twarzy, co jest typowe dla osób poniżej 12 lat. Aplikacja zaimportowała paszport z niewłaściwą datą, ponieważ system wiekowy działa tylko z dwiema cyframi" - wskazał Dimitri Scarlato, który pomagał mężczyźnie w zarejestrowaniu pobytu.

Ok. 500 tys. obywateli UE wciąż nie złożyło wniosku legalizującego pobyt. (Fot. Getty Images)

Po wykonaniu telefonu do Home Office, ostatecznie udało się potwierdzić tożsamość mężczyzny. Media zwróciły jednak uwagę, że informacja o pobycie Włocha w Wielkiej Brytanii nie była odnotowana nigdzie w systemie. 101-latek pracował w barze fish & chips przez ponad 50 lat i odprowadzał składki. 

Ostatecznie mężczyzna otrzymał settled status, ponieważ był w stanie przedstawić rachunki domowe za ostatnie pięć lat, które dla Home Office są wystarczającym dowodem.

Według najnowszych danych, ponad 3 mln obywateli UE złożyło już wniosek o prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii po zakończeniu okresu przejściowego. Obywatele UE muszą potwierdzić swoją tożsamość i udowodnić, że mieszkali w Wielkiej Brytanii i zapewnić, że nie mieli żadnych problemów z prawem.

Czytaj więcej:

Wielka Brytania apeluje do imigrantów z UE: Nie zwlekajcie ze składaniem wniosku o settled status

Home Office: Już ponad 3 mln obywateli UE zaaplikowało o settled status

Milion imigrantów UE z Londynu chce na stałe mieszkać w UK

  Komentarze
  • Lucyferianie
   14 lutego, 14:52

   Pier.... sie.... z tym swiatem. Jedyna nadzieja ze jest cos po albo nic. To i to lepsze od tego syfu co mamy na ziemi...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama