Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

10 tys. zamówień w ciągu doby na elektrycznego VW ID.3

10 tys. zamówień w ciągu doby na elektrycznego VW ID.3
VW oczekuje, że w ciągu roku sprzeda 100 tys. egzemplarzy nowego modelu. (Fot. Getty Images)
W ciągu jednego dnia od ujawnienia nazwy i cen pierwszego pojazdu Volkswagena z elektrycznej rodziny ID, ponad 10 tys. osób wpłaciło po 1 000 euro i złożyło zamówienie na limitowaną edycję modelu ID.3 - podała wczoraj agencja Bloomberga.
Reklama

Jak zaznaczyła agencja, w ciągu 24 godzin od uruchomienia kampanii informującej o możliwości rezerwacji pierwszych egzemplarzy nowego elektryka VW, koncern otrzymał ponad 115 tys. wniosków.

Limitowana wersja startowa ID.3 to 30 tys. egzemplarzy, które trafią do klientów w połowie przyszłego roku. Pojazd będzie wyposażony w baterię o zasięgu 420 km (261 mil) na jednym ładowaniu. VW spodziewa się, że ta wersja baterii będzie najpopularniejszym wariantem spośród trzech opcji samochodu, który zastąpi e-Golfa, oferujących zasięg od 330 km do 550 km na jednym ładowaniu. Cena egzemplarzy limitowanej edycji ma wynieść do 40 tys. euro, wyłączając ulgi rządowe.

VW oczekuje, że w ciągu roku sprzeda 100 tys. egzemplarzy nowego modelu. Na terenie Europy od środy można składać zamówienia, a klienci, którzy się na to zdecydują, muszą dokonać rezerwacji i wnieść zwrotną opłatę w wysokości tysiąca euro. Jak podkreśla producent, zamówienie można anulować i odzyskać wpłaconą kwotę.

Właścicielom limitowanej edycji startowej VW chce zapewnić rok bezpłatnego ładowania samochodów na publicznych stacjach ładowania, które korzystają z aplikacji We Charge (do 2 tys. kilowatogodzin), w tym z szybkich ładowarek Ionity w całej Europie - przypomniał Bloomberg.

Hatchback ID.3 jest kluczowym elementem strategii koncernu dotyczącej redukcji emisji dwutlenku węgla i pierwszym modelem, który zostanie zbudowany na nowej modułowej platformie MEB przeznaczonej dla samochodów elektrycznych wszystkich marek grupy VW. Sama rodzina ID ma docelowo składać się z 20 różnych modeli.

ID.3 jest skierowany do europejskich klientów. Firma obecnie nie planuje, że samochód będzie sprzedawany w stanach Zjednoczonych lub Chinach, chociaż jak podkreśla, taka możliwość nie została wykluczona. Zgodnie z zapowiedziami VW, najważniejszymi rynkami dla ID.3 będą Norwegia, Niemcy, Holandia, Francja, Wielka Brytania i Austria. 

 

  Komentarze


  • Nosacz Janusz
   10 maja, 20:00

   Kurła kiedyś to były pienkne ałta w tdi, nie to co tera...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama