1 na 5 mieszkańców UK ze zbitą szybką w telefonie

Jak wskazano w raporcie, spośród wszystkich telefonów z uszkodzonym ekranem, 1 na 6 "uniemożliwia przeczytanie zawartości ekranu".
Badanie dostarczyło również wielu interesujących wniosków na temat samych użytkowników uszkodzonych smartfonów. Urządzenia psują się najczęściej osobom w wieku 16-24 lat, a najmniej - powyżej 55. roku życia.
Jeśli chodzi o naprawianie rozbitych szybek, 40 procent mężczyzn uda się do punktu naprawy w ciągu tygodnia od pechowego upadku telefonu. Dla porównania, w przypadku kobiet będzie to 31 procent.
Najczęściej do uszkodzenia smartfona dochodzi podczas spożywania alkoholu - stan upojenia odgrywa kluczową rolę w 8 proc. przypadków (w grupie wiekowej 16-24 jest to 17 proc.).

"Biorąc pod uwagę, że smartfon stał się kluczową częścią naszego codziennego życia i pracy, zaskakujące jest to, jak wiele osób na co dzień korzysta z telefonu z uszkodzoną szybką" - przekazał James Brown, dyrektor firmy Protect Your Bubble, która zajmuje się ubezpieczaniem gadżetów.
"Może uszkodzony smartfon nie stanowi dużego problemu przy odbieraniu telefonów czy wysyłaniu SMS-ów, ale korzystamy przecież z niego w sytuacjach, które wymagają pełnej sprawności. Płacimy telefonami, zamawiamy produkty ze sklepów, używamy go do nawigacji na drogach - uszkodzona szybka może doprowadzić do wielkiej tragedii" - dodał.
To samo badanie wykazało, że ponad połowa mieszkańców Wysp wydaje na etui do telefonu mniej niż 10 funtów, a 1/3 - mniej niż 5 funtów. "To zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę smartfonów. Wydajemy na nie setki funtów, a boimy się zakupu dobrej jakości etui" - wskazał James Brown.
Czytaj więcej:
Pierwsze iPhone'y z 5G już w 2020 roku
To już koniec biletów na kolei w UK?
Londyn z 10 mln nowych numerów i telefonicznym prefiksem 0204
UE: Galileo dociera do miliarda użytkowników smartfonów
To samo jest w kazdym kraju, obejrzyjecie film "Idiocracy", moze nie najwyzszych lotow, ale dla mnie otworzyl oczy. Co do artykulu - chodza ludzkie zombie z telefonami w dloniach, ja korzystam z telefonu, tabletu, laptopa jako narzedzia, a nie jako celu samego w sobie. Ostatnio moj mlody przychodzi mi pomoc w czyms, telefon przyrosniety do dloni - pytam sie "co to ma byc" - odloz to i zacznij zyc.
A ja znów czytalem że mają zrezygnować ze szybek