Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Olimpijskie orędzie papieża Franciszka

 Olimpijskie orędzie papieża Franciszka
Papież Franiszek w otoczeniu dzieci i młodzieży w Watykanie. (Fot. Getty Images)
Papież Franciszek w środowym orędziu zwrócił się do uczestników, gości i gospodarzy igrzysk olimpijskich życząc im 'dobrych zawodów'. Podkreślił, że najcenniejsze w tej rywalizacji nie są medale, ale budowanie relacji międzyludzkich opartych na solidarności.
Reklama

Za pośrednictwem watykańskiego radia Ojciec Święty swoje słowa skierował także do Brazylijczyków, prosząc by pracowali na rzecz swojego kraju, czyniąc go miejscem sprawiedliwszym i bezpieczniejszym.

"Szczególnie gorąco pozdrawiam Brazylijczyków z Rio de Janeiro, którzy będą gościć sportowców oraz kibiców z całego globu. Świat jest spragniony pokoju, tolerancji oraz pojednania. Wierzę w moc ducha rywalizacji olimpijskiej, który pozytywnie wpłynie zarówno na uczestników, jak i oglądających ich kibiców" - stwierdził.

"Walcz w dobrych zawodach i osiągnij coś cenniejszego od medalu - budowę cywilizacji, w której panuje solidarność i uznanie, że wszyscy jesteśmy członkami tej samej rodziny, niezależnie od różnic kulturowych, koloru skóry czy religii" - dodał Franciszek nawiązując do listu św. Pawła do Tymoteusza.

Papież wyraził również nadzieję, że będzie to okazja dla znanych z gościnności i serdeczności Brazylijczyków, którzy zorganizowali to "święto sportu", do przezwyciężenia trudnej sytuacji, jaka obecnie panuje w ich ojczyźnie, by wspólnie mogli budować sprawiedliwy i bezpieczny kraj. Życzył mieszkańcom kraju-gospodarza przyszłości pełnej radości i nadziei. 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama