Menu

Projekt: "Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję"

Projekt:
Województwo pomorskie wystąpiło z inicjatywą skierowaną do osób, które powróciły lub planują powrót z zagranicy do Polski.
Wiele ostatnio mówi się o powrotach Polaków z emigracji zarobkowej. Województwo pomorskie wystąpiło z szeroko zakrojoną inicjatywą dla osób, które powróciły lub planują powrót z zagranicy do Polski.
Reklama

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa pomorskiego mających więcej niż 30 lat, którzy przynajmniej 6 miesięcy nieprzerwanie przebywali w jednym z następujących krajów:

 • Belgia,
 • Francja,
 • Holandia,
 • Irlandia,
 • Niemcy,
 • Norwegia,
 • Szwecja, 
 • Wielka Brytania

oraz wrócili do kraju nie dalej niż pół roku temu i aktualnie nie pracują.

Wśród osób do których skierowana jest oferta znajdują się niepełnosprawni. (Fot. Getty Images)

Oferta skierowana jest do:

 • osób powyżej 50. roku życia,
 • kobiet,
 • osób z niepełnosprawnościami,
 • osób o niskich kwalifikacjach,
 • mężczyzn w wieku 30-49 lat, nie należących do żadnej z wyżej wymienionych grup. 

Co można zyskać?

 1. Bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe, które przygotują do pracy w jednej z wybranych branż: budownictwie, transporcie, logistyce, turystyce i hotelarstwie gastronomii, handlu, usługach opiekuńczych albo w przetwórstwie przemysłowym, w tym m.in. meblarstwie, przemyśle spożywczym, stoczniowym, morskim lub w sektorze ICT, BPO i IT.
 2. Certyfikat potwierdzający kwalifikacje.
 3. Pomoc doradcy zawodowego, którym pomoże wypracować plan działania dopasowany do indywidualnych predyspozycji. Doradca może także podpowiedzieć jak uzupełnić lub zdobyć niezbędne kwalifikacje zawodowe.
 4. Wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia  na terenie województwa pomorskiego i ofertę pracy u sprawdzonego  pracodawcy.
 5. Pomoc w adaptacji w nowym miejscu w związku z długoterminowym pobytem w innym kraju.
 6. Specjalistyczne wsparcie psychologiczne i prawne – pomoc w uzyskaniu porad związanych z prawem pracy.
 7. Stypendium szkoleniowe, sfinansowanie egzaminu umożliwiającego potwierdzenie zdobytych kwalifikacji zawodowych lub dodatek relokacyjny, który ułatwi start w nowym miejscu po powrocie do kraju.
 8. Sfinansowanie tłumaczenia zagranicznych dokumentów, które pomogą potwierdzić posiadane kwalifikacje.
 9. Zwrot kosztów dojazdu w trakcie: poradnictwa EURES*, poradnictwa zawodowego oraz szkolenia, a także zwrot kosztów opieki nad osobą zależną w trakcie szkolenia.
Po zaopiniowaniu formularza zgłoszeniowego Biuro Projektu zaprosi kandydata na spotkanie rekrutacyjne. (Fot. Getty Images)

Jak się zgłosić do projektu?

Po upewnieniu się, że należymy do jednej z grup, do których skierowana jest oferta należy wypełnić ankietę.

Należy pobrać formularz zgłoszeniowy, następnie wydrukować go i wypełnić oraz dostarczyć do Biura Projektu.

Dostarczenie dokumentów aplikacyjnych nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do projektu, jednak jest to etap niezbędny do udziału w dalszym procesie rekrutacyjnym. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że spełnia się warunki uczestnictwa w projekcie zgodnie z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Po pozytywnym zaopiniowaniu formularza zgłoszeniowego Biuro Projektu skontaktuje się z kandydatem i umówi go na spotkanie rekrutacyjne.

Biuro projektu "Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję"
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
ul. Podwale Przedmiejskie 30, 80-824 Gdańsk, pok. nr 14
tel.: +48 58 32 64 853, +48 58 32 64 864, +48 58 32 64 866, email: powroty@wup.gdansk.pl

*EURES to agencja Unii Europejskiej utworzona w celu ułatwienia mobilności zawodowej wśród państw członkowskich. Dysponuje międzynarodową bazą ofert pracy, która pomaga w znalezieniu zatrudnienia w UE, EOG i Szwajcarii.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.19 / 22

Komentarze
 • :))
  19 lutego, 09:44

  ""Dostarczenie dokumentów aplikacyjnych nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do projektu""
  Czyli jak zwykle duzo szumu I nic wiecej..
  A szary obywatel bedzie musial sobie radzic sam;)))))))

 • Tyle w temacie
  19 lutego, 10:21

  znow stek bzdur i udawadnianie tysiacoma papierami swoich kwalifikacji pozniej sie dziwia ze wszedzie ludzi brakuje do pracy ze policjantow brakuje itp itd
  zrobcie ze poo szkole zawodowej mozna isc na policjanta to odrazu luka sie wypełni a płacza ze na emerytury odchodza policjanci .....takim sposobem nie bedzie dobrze ludzi bedzi ebrakowac

 • Emi
  19 lutego, 12:58

  A gdzie i za co w tym czasie mieszkać? 1500 zł sam wynajem bez opłat, a gdzie pieniadze na opłaty, transport, jedzenie, ubranie, śridki czystosci i zycie? Wy nie macie jeszcze długo nic ludziom do zaoferowania. Sami sobie pracujcie za miske ryżu albo prace w młodym dynamicznym zespole...

 • Greg
  19 lutego, 20:07

  Ktos znowu przytulił kasez UE i chce sie nachapacc !!!! znamy tą pomoc rodakom !!!!

 • Nic dla ludzi
  20 lutego, 10:58

  Przeciez ten program NIC nie oferuje. Same porady lub informacje. Zero realnej pomocy i konkretow. A pieniadze z Unii tylko zmarnowame i dostana je ludzie ktorzy prowadza projekt. Wiem co mowie zajmowalam sie funduszami.

 • Nyga
  20 lutego, 18:43

  "Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa pomorskiego mających więcej niż 30 lat, którzy przynajmniej 6 miesięcy nieprzerwanie przebywali w jednym z następujących krajów: ... ...oraz wrócili do kraju nie dalej niż pół roku temu i aktualnie nie pracują." A nie pomyślano o tym, że niektórzy myślą o powrocie do Polski, ale tak naprawdę nie mają dokąd wrócić? Wysiadamy z samolotu w Gdańsku i co dalej? Jest nas 5. Pod most pójdziemy?

 • Tai oto nyga zrobil
  21 lutego, 08:30

  Posprzedawali mieszkania powyjezdAli do UK teraz czas na powrotu co ? I płacz bo nie mam gdzie się podziać !!!!

 • Emi
  22 lutego, 02:57

  Pomyślałes o tym, że niektórzy nigdy żadnego mieszkania nie mieli, bo starzy co za komuny dostali za darmo, to zwykli egoisci, którym ciagle jest mało i tylko cisną do siebie? Oni sie nie podzielą niczym, na starość zobaczą fige, a nie opieke... A za polskie wynagrodzenia to tylko sznur do wieszania sobie kupisz, a nie starczy ci na życie... Po co wracac?

 • Do emi
  22 lutego, 12:26

  Jestes jedna z wielu co narzeka jesteś słaba ;) pozdrawiam

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.03.2020
GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

Sport


Reklama