Menu

Pół miliona funtów odszkodowania dla Polaka za wypadek

Pół miliona funtów odszkodowania dla Polaka za wypadek
Ilość pracowników budowlanych, doznających urazów w pracy, wynosi każdego roku około 58 tysięcy. (Fot. Shutterstock)
Nasz rodak wykonywał na rusztowaniu prace budowlane. Kiedy zrobił krok w tył, spadł z rusztowania, które było na wysokości około 2,5 metra.

Poszkodowany doznał przede wszystkim poważnego urazu głowy i złamania obojczyka. Okazało się, że nie została zamontowana bramka w miejscu przeznaczonym do wejścia po drabinie na pierwszy poziom rusztowania. Adwokaci kancelarii Sintons wykazali, że brak jakiegokolwiek zabezpieczenia w tym miejscu było zaniedbaniem ze strony pracodawcy.  

Poszkodowany Polak był reprezentowany przez adwokatów Kate Nicklin, Johna Davisa i Łukasza Wójcika, specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy głowy, kręgosłupa, amputacje oraz zmiażdżenia i skomplikowane złamania. 
 
John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu, który w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył dla osób dorosłych i dzieci ponad 100 milionów funtów zaznacza, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego. 
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu. 
John Davis to jeden z czołowych adwokatów w UK ds. odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu. (Fot. Sintons)


Mecenas Kate Nicklin zwraca uwagę, iż upadek z wysokości jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz wypadków powodujących poważne i trwałe urazy.

Każdego roku ok. 40 osób ponosi śmierć w związku z upadkiem w pracy, a tysiące innych pracowników doznają poważnych urazów głowy, złamań i amputacji.

Ze statystyk Health and Safety Executive wynika, że w branży budowlanej upadek z wysokości jest przyczyną 48% wszystkich wypadków powodujących zgon pracownika. Ilość pracowników budowlanych doznających urazów w pracy jest ogromna i wynosi każdego roku około 58 tysięcy. 

Mecenas Kate Nicklin: Upadek z wysokości jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. (Fot. Sintons)


Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Mecenas Davis podkreśla, że wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu, aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin.

Warte podkreślenia jest, iż nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed) i pracownicy agencyjni mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe.

Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons w uzyskaniu odszkodowania, dodaje mecenasa Wójcik.   

Mec. Łukasz Wójcik pomaga naszym rodakom w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy głowy, kręgosłupa, amputacje i skomplikowane złamania. (Fot. Sintons)

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. 

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Lub zadzwoń: 0800 093 3060* 

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.
 

 

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.10.2019
GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

Sport