Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Odszkodowanie dla Polaka za poważny wypadek na budowie

Odszkodowanie dla Polaka za poważny wypadek na budowie
Prace na wysokości są niezwykle niebezpieczne - upadek z wysokości jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz wypadków powodujących poważne i trwałe urazy. (Fot. Shutterstock)
Nasz rodak wykonywał na rusztowaniu prace budowlane, kiedy to zrobiwszy krok w tył spadł z rusztowania, które było na wysokości około 2,5 metra od ziemi. Poszkodowany doznał przede wszystkim poważnego urazu głowy i złamania obojczyka.

Okazało się, że nie została zamontowana bramka w miejscu przeznaczonym do wejścia po drabinie na pierwszy poziom rusztowania. Adwokaci kancelarii Sintons wykazali, że brak zabezpieczenia w tym miejscu było zaniedbaniem ze strony pracodawcy. 

Andrew McGowan, dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons, zwraca uwagę, iż upadek z wysokości jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz wypadków powodujących poważne i trwałe urazy.

Każdego roku około 40 osób ponosi śmierć w związku z upadkiem w pracy, a tysiące innych pracowników doznaje poważnych urazów głowy, złamań i amputacji. Ze statystyk Health and Safety Executive wynika, że w branży budowlanej upadek z wysokości jest przyczyną 48% wszystkich wypadków powodujących zgon pracownika.

Liczba pracowników budowlanych doznających urazów w pracy jest ogromna i wynosi każdego roku około 58 tysięcy.

Andrew McGowan - dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons. (Fot. Sintons)

Andrew, który w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył milionowe odszkodowania dla osób dorosłych i dzieci, zaznacza, iż urazy mózgu mogą powodować problemy emocjonalne, poznawcze i behawioralne, co może przekładać się na duże trudności w życiu osobistym i zawodowym. Negatywny wpływ urazu zależy od rozmiaru uszkodzeń połączeń nerwowych oraz tego, za jakie funkcje odpowiada część mózgu, która została uszkodzona.

Obrażenia mózgu mogą prowadzić do zaburzeń mowy, pamięci i koncentracji, trudności w planowaniu, nieuzasadnionej irytacji oraz problemów w nawiązywaniu relacji z innymi osobami itp. Może dojść także do urazu części mózgu odpowiedzialnej za poruszanie kończynami.

Warte podkreślenia jest, iż nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed) i pracownicy agencyjni mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe. "Ważne jest także aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons w uzyskaniu odszkodowania" - dodaje mecenas Łukasz Wójcik, kierownik polskiego zespołu w kancelarii Sintons.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, albo zgłosić sprawę online lub przez telefon>>  sintons.co.uk/pl

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.11.2023
GBP 5.0350 złEUR 4.3492 złUSD 3.9810 złCHF 4.5510 zł

Sport