Menu

Jak witamy Nowy Rok?

Jak witamy Nowy Rok?
Jak będziecie witać 2020 rok? (Fot. Getty Images)
Dla wielu z nas jest istotne, aby Sylwester spędzić na imprezie polskiej, organizowanej przez Polaków dla Polaków.
Reklama

Nowy rok celebrowany jest hucznie przez większość z nas. Sylwestrowa impreza wprowadza nas o północy w kolejny, lepszy i pełen obietnic nowy rok. Jedni podchodzą do tego bardzo serio, inni na spokojnie, lub wręcz nic sobie robią z daty, wraz z którą wkraczamy w nowy rok niczym otwierając pustą książkę.

Stawiamy sobie nowe wyzwania, rzucamy nałogi, chcemy zmienić się na lepsze - to właśnie są nasze noworoczne przyrzeczenia, z realizacją bywa różnie.
A jak spędzamy noc sylwestrową?

Polskie imprezy

Dla wielu z nas jest to istotne, aby Sylwester spędzić na imprezie polskiej, organizowanej przez Polaków dla Polaków. Tam możemy pobawić się przy polskich hitach, często jest to swojskie disco polo, napić się wódki, zagryźć sałatką czy ogórkiem, rozmawiać o polskich problemach na emigracji, dzieciach, nowych samochodach, pracy. A wszystko to w gronie Rodaków, którzy łączą się w ten dzień na emigracji w Wielkiej Brytanii.

Zorganizowany Sylwester

Lubimy wchodzić w Nowy Rok elegancko, z pięknie zorganizowaną i okraszoną pysznym jedzeniem oraz wykwintnym alkoholem imprezą okolicznościową. Takie też wyjścia są okazją do randki z partnerem, spędzeniem czasu tylko we dwoje bądź z zaprzyjaźnionymi parami. A po wszystkim możemy wrócić do domu i położyć się spać, zamiast sprzątać, czy martwić się o inne rzeczy.

Wielu z nas preferuje domówki. (Fot. Getty Images)

W klubach

Ci, których nie stać na wytwornego Sylwestra, lub po prostu nie lubią tego typu imprez, a chcą spędzić go poza domem, wybierają inną opcję. W większości klubów organizowane są imprezy sylwestrowe, gdzie możemy pobawić się w mieszanym towarzystwie, osoby samotne, czy grupy przyjaciół są tu często spotykane. Jest więc też szansa dla wielu z nas, by wejść w Nowy Rok z drugą połówką, choć na imprezę przyszliśmy jako single.

Domówki

Najbardziej swobodne, przeważnie w gronie najbliższych lub znajomych, jak sama nazwa wskazuje, są komfortowe i najbardziej "na luzie". Taka forma świętowania jest wygodna dla osób, które mają dzieci, ale też są obowiązkiem dla osób organizujących taką imprezę - to właściciele w większości przypadków muszą zająć się przygotowaniem i sprzątaniem po gościach.

Polska

Część z nas zarówno święta, jak i Sylwestra spędzi w Polsce. A pomysły na uczczenie nocy sylwestrowej bywają różne - od imprezy w gronie rodzinnym, do uroczystej nocy spędzonej na przykład na balu w zamku.

Wyjeżdżamy

Po prostu, pakujemy się, rezerwujemy pobyt w hotelu nad morzem, w innym mieście, a nawet w kraju i nowy rok witamy z dala od brytyjskiego miasta, w którym na co dzień mieszkamy. Taki pomysł jest czasami spontaniczny i w ostatniej chwili rezerwujemy jakieś miejsce, lub też planujemy to od dawna, chcąc urządzić sobie krótkie wakacje w okresie świąteczno-noworocznym.

...a może gdzieś na eleganckiej sali? (Fot. Getty Images)

Gdy mamy dzieci

Dumni rodzice dzieci często decydują się na spędzenie sylwestrowej nocy w domu. Dzieje się tak z najprostszej przyczyny - małe dzieci uniemożliwiają rodzicom po prostu na wyjście, czy nawet picie alkoholu i goszczenie znajomych w domu. Poza tym, nie oszukujmy się, większość bezdzietnych nie ma ochoty spędzania sylwestra bez głośnej imprezy, przy herbacie i nudnym filmie. A dla rodziców to inna bajka - oni są albo zmęczeni albo przywykli do nowego, rodzinnego życia, więc cieszą się na tak uczczony nowy rok.

Nie świętujemy

Bywa i tak, niektórzy z nas zamykają się w domu, idą wcześnie spać, udają że ten dzień nie istnieje. Powodem może być po prostu zły humor, rozstanie, utrata pracy, lub przekonanie że nie ma czego świętować. Część z nas też oglądnie film w telewizji, powie samemu sobie "Szczęśliwego Nowego Roku" i położy się do łóżka.

Pracujemy

Niestety, pewna część Polaków pracuje w sylwestrową noc. Ktoś przecież obsługuje bale, imprezy, podaje bawiącym się jedzenie i picie, lub gotuje i przygotowuje drinki, jest dj-em, bądź organizatorem zabawy sylwestrowej. Jakakolwiek jest to praca, doceńmy tych pracujących szczególnie w święta i sylwestra, to dzięki nim część z nas ma zorganizowaną zabawę.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.81 / 34

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.01.2020
GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

Sport


Reklama