Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Boisz się, że źle wypełnisz zeznanie podatkowe? Wesprzyj się programem online do rozliczeń

Boisz się, że źle wypełnisz zeznanie podatkowe? Wesprzyj się programem online do rozliczeń
Program do rozliczania sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które mają po raz pierwszy obowiązek rozliczyć się za przychody uzyskanie w ubiegłym roku podatkowym. (Fot. Shutterstock)
Wypełnianie PIT-u to dla Ciebie nowość? Nie czujesz się mocny w kwestiach podatkowych? Jak każdy, kto w ubiegłym roku uzyskał przychody, masz obowiązek zmierzyć się z tematem rozliczenia z urzędem skarbowym.

Dlatego też warto podejść do tematu z głową i sięgnąć po darmowy program do rozliczenia PIT. Zobacz, jakie korzyści się z nim wiążą.

Jakie korzyści płyną ze stosowania darmowego programu online do rozliczenia PIT-u?

Podstawową zaletą programu online jest to, że można z niego korzystać zupełnie bezpłatnie. Dostęp do niego odbywa się przez Internet, więc możesz używać go praktycznie z dowolnego miejsca – będąc w autobusie, w domu czy podczas przerwy w pracy. Pozwala to na dużą oszczędność czasu. Działanie online eliminuje konieczność osobistej wizyty w urzędzie czy wysyłania deklaracji drogą pocztową. Darmowy program pit gwarantuje pełną elastyczność, jeśli chodzi o stosowanie. Możesz po niego sięgnąć o dowolnej godzinie – rano, po południu, wieczorem, a nawet późną nocą. Wypełnij deklarację dokładnie wtedy, kiedy znajdziesz na nią wolną chwilę. Najważniejsze, aby zrobić to przed upływem ustawowego terminu, który zazwyczaj co roku przypada 30 kwietnia.

Intuicyjna obsługa i brak pomyłek – kolejne atuty programu do rozliczenia PIT

Intuicyjna obsługa stanowi niewątpliwą zaletę dla osób, które mierzą się z tym wyzwaniem po raz pierwszy. Wszystkie niezbędne pola są zaprezentowane w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia. System niemal za rękę przeprowadzi Cię przez każdy kolejny wiersz i podpowie, co i w jaki sposób wypełnić. Skorzystanie z programu pozwoli Ci uniknąć błędów czy pominąć ważne punkty, co z kolei wiąże się z brakiem konieczności późniejszego składania korekt i wizyt w urzędzie skarbowym w celu dokonania wyjaśnień.

Kto powinien sięgnąć po darmowy program do rozliczania PIT?

Program do rozliczania sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które mają po raz pierwszy obowiązek rozliczyć się za przychody uzyskanie w ubiegłym roku podatkowym. Jest odpowiedni dla tych, którzy obawiają się, że mogą się pomylić, na przykład ze względu na wiele źródeł dochodu. Osoby o ograniczonej mobilności na pewno będą wdzięczne za to rozwiązanie – podobnie jak świeżo upieczone matki. Ci, którzy mieszkają w innymi mieście niż adres ich zameldowania, ale też przebywający na peryferiach, mogą dopełnić obowiązku podatkowego tą szybką i nieskomplikowaną drogą. Także osoby prowadzące własne firmy i wiecznie zabiegane mogą w ten sposób zaoszczędzić cenny czas.

Dlaczego warto wspierać Organizacje Pożytku Publicznego swoim 1%?

1 procent podatku możesz przekazać również wtedy, gdy rozliczasz się z urzędem skarbowym przez Internet. Pieniądze pozyskane przez fundacje w ten sposób (również przez Fundację Agnieszka http://fundacjaagnieszka.pl/) są pożytkowane na organizację turnusów rehabilitacyjnych, zakupów leków i niezbędnego sprzętu, a także transport medyczny i inne ważne wydatki. W ten sposób przyczyniasz się do niesienia realnej pomocy osobom jej potrzebującym.

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.12.2021
GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł

Sport