Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wystawa w Aberdeen: I open my eyes, there’s no one

Wystawy
Wystawa w Aberdeen: I open my eyes, there’s no one
Od 12 grudnia w Cruickshank Botanic Garden w Aberdeen będzie można oglądać poruszającą wystawę "I open my eyes, there’s no one" (Otwieram oczy, nikogo).

Jest to owoc współpracy University of Aberdeen oraz Polish Association Aberdeen - polonijnej organizacji istniejącej od 1993 roku, której ambicją jest kreowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków, propagowanie demokracji, praw człowieka, w tym praw mniejszości etnicznych.

Poprzez nawiązanie do uniwersalnych wartości wystawa w oryginalny, ale przystępny sposób opowiada historię kopistów z białostockiego getta - żydowskich artystów, których talent został wykorzystany przez nazistów, co jednak nie uchroniło ich przed zagładą.

Unikalną narrację ekspozycji przejmują wspomnienia i grafiki Izaaka Celnikiera, ocalałego z Zagłady żydowskiego malarza, urodzonego w Polsce więźnia getta i obozów koncentracyjnych, uczestnika marszów śmierci, którego historia stanowiła bezpośredni pretekst do wystawy.

Dzięki udostępnionym przez rodzinę artysty na potrzeby projektu niepublikowanym rękopisom Celnikiera oraz jego powojennym pracom będzie można doświadczyć wydarzeń z białostockiego getta poprzez słowa i sztukę artysty, zyskując prawdziwą perspektywę uczestnika wydarzeń. 

Wystawa inicjuje pierwszy z cyklu projekt składający się na program "Strefa Historii” stworzony przez Polish Aberdeen Association.

Adres:
Cruickshank Botanic Garden
St Machar Dr
Aberdeen, AB24 3UU
Data i czas:
Cena:
wstęp wolny
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane
Reklama