Wieczór autorski z Dominikiem Siedleckim, autorem książki "Le Blanc in Burkina"
Imprezy i wydarzenia › Spotkania
Czwartek,
Godzina: 19:00

Patronat:
Wieczór autorski z Dominikiem Siedleckim, autorem książki "Le Blanc in Burkina"
Dominik Siedlecki, 33-letni, zafascynowany Afryką Polak mieszkający w Londynie, wybrał się w podróż do kraju leżącego z dala od turystycznych szlaków, by poczuć autentyczne tętno, którym pulsuje afrykański kontynent. Zapraszamy na spotkanie promujące jego ksiażkę „Le Blanc in Burkina"!

 

„Le Blanc” w Burkinie. Dziennik z podróży po Kraju Uczciwych Ludzi" - to bezpretensjonalny kolaż spisywanych „na gorąco” wrażeń i klimatycznych zdjęć codziennego życia mieszkańców Burkiny Faso.

Dominik Siedlecki, 33-letni, zafascynowany Afryką Polak mieszkający w Londynie wybrał się w podróż do kraju leżącego z dala od turystycznych szlaków, by poczuć autentyczne tętno, którym pulsuje afrykański kontynent. Podziwiał krajobrazy - porośnięte sawanną wzgórza i spalone słońcem gliniane meczety – ale przede wszystkim interesowali go ludzie. Zanurzył się w ich powszedniość, tradycję i kulturę. Dzięki swojej otwartości przełamywał międzykulturowe bariery i nieśpiesznie odkrywał świat inny niż ten opisany w turystycznych przewodnikach. Swoje obserwacje notował na telefonie komórkowym. Zebrało się ich tyle, że po kilku latach, razem z fotografiami, postanowił wydać je jako książkę.

Publikacja jest dwujęzyczna, można ją czytać zarówno po polsku jak i po angielsku.

 

Dominik Siedlecki: absolwent warszawskiej SGH, specjalista od reklamy, od 2007 r. mieszka w Londynie, biegle zna angielski, francuski, rosyjski, hiszpański i portugalski, poznał także podstawy japońskiego; w młodości tancerz, zwycięzca wielu turniejów, osiągnął najwyższą klasę taneczną S oraz uczestniczył w ceremoniach otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie, uprawiał też karate, snowboarding, wspinaczkę górską i łucznictwo; od 10 lat fotografuje, był wielokrotnie nagradzany za swoje prace, m.in. w prestiżowym konkursie „Travel Photographer of the Year”; aktywnie uczestniczył wiele lat w organizacji Polish Professionals in London; nie może żyć bez podróży, zwiedził już blisko 70 krajów na 6 kontynentach, jego najnowszą pasją jest astronomia. 

 

Wieczór autorski z Dominikiem Siedleckim, autorem książki "Le Blanc in Burkina" odbędzie się 12 października 2017 roku o godz. 19:00

Holy Trinity Church
Prince Consort Road, London, SW7

 

Wstęp bezpłatny!

 

Więcej informacji:

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

- Lokalizacja miejsca
 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama