Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Przepływ towarów UK - UE w 2022. Zapytaj ekspertów!

SpotkaniaOnline
Przepływ towarów UK - UE w 2022. Zapytaj ekspertów!
Spotkanie z ekspertami zajmującymi się w kompleksową obsługą celną, księgową oraz doradztwem podatkowym i finansowym w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

Od ponad roku polscy eksporterzy borykają się z utrudnieniami w przepływie towarów między Unią Europejską, a Wielką Brytanią.

Od 1 stycznia 2022 r. nastąpiły kolejne zmiany w zasadach przeprowadzania kontroli granicznej pomiędzy UK a UE.

Już od roku przy wwozie do Wielkiej Brytanii strona brytyjska wymaga eksportowych świadectw zdrowia w odniesieniu do tzw. produktów pochodzenia zwierzęcego objętych środkami bezpieczeństwa z powodu występowania chorób zwierząt na terytorium państwa eksportera.

Dodatkowym wymogiem będzie pre-notyfikacja, czyli wcześniejsze zgłaszanie ładunków z produktami roślinnymi i pochodzenia zwierzęcego przez brytyjskich importerów za pośrednictwem systemu IPAFFS.

Również od stycznia będzie obowiązywać zakaz eksportu z obszaru UE do Wielkiej Brytanii wybranych produktów pochodzenia zwierzęcego (POAO).

Tych wyzwań jest sporo i aby móc na nie odpowiedzieć, zaprosiliśmy ekspertów zajmujących się w kompleksową obsługą celną, księgową oraz doradztwem podatkowym i finansowym w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

DLA KOGO JEST TO SPOTKANIE
- polscy eksporterzy wysyłający towary do Wielkiej Brytanii
- firmy zainteresowane ekspansją do Wielkiej Brytanii
- przedsiębiorcy poszukujący do współpracy agencji celnej

PLAN SPOTKANIA
czas podany: londyński

10:00 am Otwarcie, Bart Kowalczyk, PBLINK

10:05 am Prezentacja ekspertów na temat najnowszych zmian w kontroli przepływu towarów na granicy Polsko Brytyjskiej oraz jak sie do tych zmian najleiej przygotować.

10:40 am Pytania do ekspertów

11:00 am Zakończenie

O CZYM POROZMAWIAMY

  1. Jak wygląda rzeczywistość przedsiębiorców niemal rok po Brexicie, w kontekście ciągle zmieniających się przepisów dotyczących importu i eksportu towarów.
  2. Nowe wymagania dotyczące przewozów towarów do Wielkiej Brytanii oraz opóźnienia we wdrażaniu nowych regulacji.
  3. Jak wygląda proces obsługi celnej i jak poradzić sobie w sytuacji gdy podmioty w UK nie znają przepisów a eksporterzy wystawiają błędne dokumenty.
  4. Czy handel między Polską a Wielką Brytanią nadal będzie korzystny dla obu stron.

 

Rejestracja i rezerwacja biletu na stronie: 

Reklama
Ostatnio dodane
Reklama