Menu

POSK od kulis w ramach Open House London

Kulturalny mix
POSK od kulis w ramach Open House London
Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie to wyjątkowe miejsce na polskiej mapie brytyjskiej stolicy. Jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie odwiedź POSK w tę sobotę!

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny będzie reprezentował polską społeczność w Wielkiej Brytanii w trakcie zaplanowanego na najbliższy weekend festiwalu Open House w Londynie. Tym razem POSK znalazł się w programie Open House nie tylko z racji swojej roli wśród największej mniejszości narodowej w Wielkiej Brytanii, ale także jako reprezentant zachodniolondyńskiej dzielnicy Hammersmith & Fulham.

Zbudowany w latach 70-tych z dobrowolnych datków Polonii brytyjskiej ośrodek otwiera się dla zwiedzających w ramach corocznej akcji Open House London.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, grupy zwiedzających są pięcioosobowe, ale oprowadzanie po POSK cieszy się ponownie ogromnym zainteresowaniem ze strony Brytyjczyków, a także Polaków, którzy chcą pokazać ośrodek swoim przyjaciołom.

W trakcie pandemii koronawirusa POSK funkcjonuje w ograniczonym stopniu: otwarta pozostaje Galeria POSK, punkt paszportowy prowadzony przez Ambasadę RP w Londynie, a także kawiarnia Cafe Maja.

Co godzinę, od 10am to 5pm można rezerwować wizytę z przewodnikiem.

Rezerwuj .

POSK to największe centrum polonijne w Zachodniej Europie. Początkowo miała to być siedziba Polskiej Biblioteki w Londynie, ale dzisiaj znajdują się tam także m.in. restauracje, księgarnia, teatr, galeria sztuki, sale wykładowe, biura czy klub jazzowy. 

Adres:
POSK - Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny
238-246 King Street
Londyn, W6 0RF
Data i czas:
Cena:
wstęp wolny
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane