Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polish-Scottish Mini Festival w Aberdeen

FestiwaleOnline
Polish-Scottish Mini Festival w Aberdeen
To już szósta edycja Polish Scottish Mini Festival, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie w Aberdeen i udowadniającego, że budowanie społeczności opartej na łączeniu bardzo zróżnicowanych środowisk kulturowych jest możliwe.

Program festiwalu:

* Exhibition 'Who Are You' - wystawa o "tożsamości” z perspektywy dzieci urodzonych w i/lub mieszkających w Aberdeen i będących częścią jej zróżnicowanej i wielokulturowej społeczności.
Adres: Trinity Centre, 155 Union Street, AB11 6BE Aberdeen

Data: Od 21 stycznia do końca lutego.

* Polish-Scottish Ceilidh - odbędzie się w sobotę 21 stycznia od godz. 19:00 na Stadionie Pittodrie. Urodziny szkockiego poety Roberta Burnsa będziemy świętować tańcami polskimi i szkockimi, a przy tradycyjnych szkockich potrawach (haggis, neeps, tatties) będziemy serwować tradycyjne polskie potrawy

Data: 21.01.2023, godz. 19:00
Link do biletów:
Adres: Pittodrie Stadium, Pittodrie Street, AB24 5QH

* New Musette Quartet and Matthew Kilner Quartet - Wiesław Prządka, lider "New Musette Quartet” jest jednym z najważniejszych polskich akordeonistów i jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie tanga argentyńskiego. Artysta wprowadził akordeon jako instrument solowy w salach koncertowych i filharmonii w naszym kraju.

Aberdoński saksofonista tenorowy, Matthew Kilner, przenosi swój nowo utworzony kwartet klasyczny do The Blue Lamp. Do Matthew dołączą potężny Neil Birse, Richard Glassby i Ewan Hastie. Kwartet zagra mieszankę oryginalnych kompozycji, a także asortyment klasycznych standardów jazzowych, które zaprezentują największe wpływy kwartetu od Johna Coltrane'a po Billa Evansa.

Data: 3.02.2023, godz. 19:30

Adres: Blue Lamp, 121 Gallowgate, Aberdeen AB25 1BU
Link do biletów:

* Maria Peszek to wokalistka/aktorka/piosenkarka/performer/laureatka wielu prestiżowych nagród. Przez lata występowała u boku reżyserów teatralnych i filmowców, a w 2005 roku skupiła się na muzycznym występie i pisaniu piosenek, które okazały się jej pasją. Wydała pięć solowych albumów – Miasto Mania (2005) / Maria Awaria (2008) / Jesus Maria Peszek (2012) / Karabin (2016) / Ave Maria (2021). 

Zdefiniowana jako "koncertowe zwierzę”, Maria Peszek zagrała ponad 500 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na festiwalach polskich i zagranicznych. 

Data: 18.02.2023, godz. 19:30
Adres: Lemon Tree, 5 W N St, Aberdeen AB24 5AT
Link do biletów:

* Iona Fyfe and Kosy w Lemon Tree.
KOSY - intrygujące kobiece głosy połączone w pieśniach z Dolnego Śląska, gdzie spotykały się ich ścieżki życiowe. Blackbirds przywołują pieśni naszych przodków i prezentują je w przestrzeni współczesnych miast. W skład zespołu KOSY wchodzą cztery charyzmatyczne, odpowiedzialne społecznie artystki: Aleksandra Gronowska, Kasia Pakosa, Anastazja Sosnowska, Kasia Szetela-Pękosz.

Na scenie łączą swoje aranżacje z tradycyjnym, folkowym materiałem. Robią to w towarzystwie wielu instrumentów: harmonii, hurdy-gurdy, perkusji, skrzypiec, altówki, sansuli i różnych instrumentów perkusyjnych.

IONA FYFE to piosenkarka ludowa, która stała się jedną z najlepszych wokalistek Szkocji, głęboko zakorzenioną w tradycjach śpiewu północno-wschodniej Szkocji. W 2021 roku została pierwszą piosenkarką, która zdobyła upragniony tytuł Musician of the Year podczas MG ALBA Scots Trad Music Awards.

Iona jest zagorzałą zwolenniczką oficjalnego uznania języka szkockiego. Wykonuje zarówno piosenki folkowe, jak i popowe w języku szkockim, pozostając wierna swojej tradycji.

Data: 4.03.2023, godz. 19:00

Adres: Lemon Tree, 5 W N St, Aberdeen AB24 5AT
Link do biletów:

* Exhibition 'Loons & Quines o'Seaton and Old Aberdeen'

Wystawa odbędzie się w Cruickshank Botanic Garden i jest drugą z cyklu "kampanii społecznych” (po tej w Abbey Place Park na początku 2022 r. ), która przedstawia Polskę jako "profesjonalistów” i "aktywnych kulturowo” mieszkańców Aberdeen, "integrujących” poprzez swoje działania/życie z "miejscem". Autorką i pomysłodawcą projektu jest Marta Surowiec, a autorką zdjęć jest Dorota Puszkiewicz.

Data: Marzec 2023

Reklama
Ostatnio dodane
Reklama