Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego” Strzelecki – Friend of the First Nation Peoples

KonkursyOnline
Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego” Strzelecki – Friend of the First Nation Peoples
1 marca 2023 r. ogłoszony został Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego” w hołdzie wielkiemu odkrywcy, akademikowi, filantropowi, przyjacielowi Aborygenów. Konkurs organizowany jes z okazji Roku Strzeleckiego ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej w 150. rocznicę jego śmierci.

Inicjatorem Konkursu jest sydnejska organizacja Kosciuszko Heritage Inc., wspierana przez Ambasadę RP w Canberze, Polską Fundację Kościuszkowską w Warszawie, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu  oraz Federację Organizacji Polskich w Nowej Południowej Walii.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 25 tysięcy dolarów australijskich oraz inne, atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W Konkursie są trzy kategorie: muzyczna, plastyczna oraz poetycka.

Organizatorzy zachęcają do komponowania piosenek, pieśni lub ballad po polsku lub po angielsku i nadsyłania ich pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo. I nagroda za najlepszą piosenkę 5 tysięcy dolarów!

W kategorii plastycznej duża rozmaitość form: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy, projekty murali czy medalionów – do nadsyłania w postaci digital.

W kategorii poetyckiej organizatorzy oczekują wierszy po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

Konkurs dla dorosłych oraz młodzieży (w wieku 12-18 lat)  potrwa do 20 lipca.

Na czele zespołu jurorów stoi Dr Leszek Marek Krześniak, wieloletni prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej.

Całą listę jurorów oraz informacje o nagrodach znajdziesz w REGULAMINIE KONKURSU. Werdykt Jury będzie ogłoszony  6 października 2023  podczas uroczystej gali w Sydney.

"Tymczasem zapraszamy do studiowania materiałów pomocniczych,  rekomendowanych  linków oraz ikonografii. Chcemy Was przygotować jak najlepiej do konkursu. Niechaj Strzelecki  przyniesie Wam światową sławę!" - zachęcają organizatorzy konkursu.

Reklama
Ostatnio dodane
Reklama