Menu

Koncert Chopinowski na otwarcie programu POSK Online

KoncertyOnline
Koncert Chopinowski na otwarcie programu POSK Online
Wyjątkowy koncert Chopinowski w wykonaniu nagradzanych brytyjskich i polskich pianistów zainauguruje w czwartek działalność POSK Online, programu polskich wydarzeń kulturalnych w sieci, przygotowanego przez Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) w Londynie.

Koncert został zarejestrowany w ramach nowej inicjatywy POSK Online, która ma na celu prezentowanie polskiej kultury, historii i sztuki nawet w czasach pandemii koronawirusa, kiedy organizacja wydarzeń jest utrudniona lub wręcz niemożliwa.

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny, największe centrum polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii, wykorzystało czas pandemii na stworzenie zupełnie nowego systemu telewizyjnego pozwalającego na rejestrowanie i transmitowanie na żywo wydarzeń kulturalnych ze sceny Teatru POSK.

Emisje planowane są regularnie w czwartki o 19:30 czasu brytyjskiego (20:30 czasu polskiego).

W pierwszym koncercie na scenie Teatru POSK wystąpią: laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych Artur Haftman, który grał m.in. w londyńskim Steinway Hall i Lancaster House przy okazji polsko-brytyjskich wydarzeń na szczeblu dyplomatycznym, a także brawurowy John Paul Ekins, absolwent prestiżowego Guildhall School of Music & Drama, który przeplata utwory fascynującymi opowieściami o ich historii.

Emisja odbędzie się w tygodniu, w którym miliony wielbicieli muzyki Chopina na całym świecie śledziłyby przebieg konkursu Chopinowskiego z warszawskiej Filharmonii Narodowej - który został jednak przeniesiony na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa.

Czwartkowa transmisja będzie dostępna bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego: oraz na profilu POSK w serwisie społecznościowym Facebook (Polish Social & Cultural Association).

Reklama
Ostatnio dodane