Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Czytanie Filipowicza" - spotkanie online

WarsztatyOnline
"Czytanie Filipowicza" - spotkanie online
Dołącz do wyjątkowej podróży przez świat współczesnej małej prozy polskiej podczas otwartego konwersatorium online pt.: CZYTANIE FILIPOWICZA!

Join a unique journey through the world of contemporary Polish short prose during an open online conversation entitled: READING FILIPOWICZ!

Organizatorzy zapraszają na fascynujące wieczory z literaturą. Zapewnią one nie tylko możliwość wzięcia udziału w kursie akademickim, ale także inspirujące chwile z książką.

CZYTANIE FILIPOWICZA to okazja na rozmowy z wyjątkowymi osobami, z badaczami, tłumaczami, propagatorami spuścizny literackiej pisarza, ale także związanych z nim twórców, m.in. Wisławy Szymborskiej i Marii Jaremy.

Podczas cyklu będzie można posłuchać fragmentów utworów Filipowicza, a także zadawać pytania osobom prowadzącym spotkania i ich gościom. A swój udział zapowiedzieli już m.in. Marcin Filipowicz – syn pisarza, Justyna Sobolewska – autorka biografii Kornela Filipowicza oraz Anna Zaranko – tłumaczka na język angielski Pamiętnika antybohatera.

Wydarzenie inaugurujące cykl odbędzie się w dniu 26 października 2023 r. o godzinie 18:00 GMT+0100 (British Time) na platformie ZOOM.

O tym kim był Kornel Filipowicz i dlaczego warto uczestniczyć w comiesięcznych czwartkowych spotkaniach opowiedzą prowadzące cykl dr Justyna Gorzkowicz – autorka monografii w Poszukiwaniu antagonisty.

O wątkach egzystencjalnych w twórczości Kornela Filipowicza oraz dr Eliza Kącka – recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej, pisarka.

Wszystko, co trzeba zrobić, to zarejestrować się na pierwsze spotkanie przez Eventbrite lub zgłosić się po link na ZOOM pod adres emailowy: czytaniefilipowicza@gmail.com.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Pozostałe spotkania w ramach cyklu będą miały charakter otwarty, jednak na pokrycie kosztów administracyjnych przewidziane są drobne opłaty.

Rezerwacje darmowego biletu na:  

Organizatorzy: Ośrodek Badań Dziedzictwa Emigracji Polskiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (ZPPnO), Zakład Współczesnej Kultury Literackiej i Artystycznej oraz Zakład Informatyki Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie (PUNO) w Londynie