Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Międzynarodowa konferencja "ODWAŻNE KOBIETY"

SeminariumOnline
Międzynarodowa konferencja "ODWAŻNE KOBIETY"
Projekt "ODWAŻNE KOBIETY - opowiem ci moja historię" dedykowany jest wszystkim dzielnym kobietom, którym ich los i innych kobiet nie jest obojętny.

Nadrzędnym celem projektu jest integracja i wspieranie kobiet z całej Europy, przeciwdziałanie ich dyskryminacji w życiu publicznym i prywatnym, dodanie odwagi, zainspirowanie do podejmowania odważnych decyzji, jak również ukazanie, iż kobiety dzieląc się własnymi przeżyciami i doświadczeniami mogą być dla siebie skarbnicą porad i wskazówek.

Projekt zakłada i oferuje uczestnictwo w warsztatach motywacyjnych i rozwojowych prowadzonych przez profesjonalistów z Polski oraz innych państw europejskich. Uczestniczki warsztatów nauczą się rozpoznawania własnych emocji, zwiększania dystansu do siebie i świata, poznają metody radzenia sobie ze stresem i kompleksami.

Na przykładzie indywidualnych historii ukazane zostaną możliwości i kierunki postępowania na drodze do odzyskania pewności siebie, wyciszenia emocji, budowania poczucia siły i niezależności.

Ważnym elementem projektu jest nie tylko wymiana doświadczeń, ale też wspieranie, edukowanie, budowanie samoświadomości, motywowanie do działań na rzecz walki z dyskryminacją i nierównościami społecznymi, jak również rozwijanie sieci kontaktów i relacji międzynarodowych pomiędzy kobietami.

Kobiety-Uczestniczki projektu zdobędą wiedzę niezbędną do krytycznej analizy życiowych
problemów z różnych punktów widzenia, do podejmowania odważnych wyzwań i wprowadzania zmian w życiu, aby docelowo stać się osobą zadowoloną z życia.

Kobiety kobietom uzmysłowią, jak wartościowe jest być osobą szczęśliwą.

Projekt "ODWAŻNE KOBIETY  - opowiem ci moją historię” jest znakomitą platformą do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń, emocji. To wartościowe przedsięwzięcie, które stanowi bazę do tworzenia ciekawych międzynarodowych relacji interpersonalnych, projektowania wspólnych przedsięwzięć, czerpania radości ze wspierania innych.

W projekcie może wziąć udział każda kobieta (bez względu na wiek, doświadczenie, wykonywaną pracę, osiągnięcia zawodowe), która ma coś interesującego i inspirującego do przekazania innym paniom. Nie ma z góry narzuconego tematu. ODWAŻNE KOBIETY opowiadają to, co uważają, że warto przekazać drugiej kobiecie.

Pierwsza edycja projektu odbyła się wiosną we Włoszech w mieście Reggio Calabria i
odniosła duży sukces. Z dumą obserwowałyśmy, jak kobiety z kilku krajów europejskich spotkały się, aby wzajemnie się motywować, wspierać i dzielić swoimi doświadczeniami i
historiami. To dwudniowe doświadczenie jeszcze bardziej zmotywowało nas do realizacji
następnych spotkań.

Druga edycja odbędzie się w dniach od 24/11 do 26/11/2022 w Polsce w Kielcach i będzie
realizowana przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świetokrzyskiego.

Tematem warsztatów spotkania będzie AUTENTYCZNOŚĆ- ODWAGA BYCIA –AKCEPTACJA
SIEBIE.

Następne edycje odbędą się w Wiedniu, na Sycylii i Belgii.
Zapraszamy wszystkie kobiety!
odwaznek@gmail.com


Organizatorem jest Związek Polaków w Kalabrii, autorką Magdalena Ratajewska, sekretarz ZPwK.

Reklama
Ostatnio dodane
Reklama