Menu

Sobotni pokaz filmu "Boże Ciało"

Teatr, Kino
Sobotni pokaz filmu "Boże Ciało"
"Boże Ciało” Jana Komasy, polskiego kandydata do Oscarów® 2020, w Kinie POSK raz jeszcze.

Społecznościowe i niekomercyjne Kino POSK zaprasza na najnowszy film Jana Komasy "Boże Ciało", które jest polskim kandydatem do Oscarów® 2020 dla najlepszego filmu międzynarodowego.

Wyjątkowy pokaz jest organizowany we współpracy z dystrybutorem filmu na terenie Wielkiej Brytanii Vertigo Releasing oraz w ramach partnerstwa z Polską Organizacją Turystyczną.

Kino POSK to niezależne, niekomercyjne kino społecznościowe stworzone w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w zachodnim Londynie pokazujące najlepsze polskie filmy fabularne i dokumentalne, a także międzynarodowe produkcje dotyczące Polski.

Polskie filmy pokazywane są z napisami w języku angielskim, dzięki czemu są przystępne dla wszystkich mieszkańców Londynu.

Kino prowadzone jest przez grupę wolontariuszy, a ceny biletów – znacznie niższe od tych w komercyjnych kinach – pozwalają na to, aby wydarzenia były dostępne dla wszystkich osób zainteresowanych polską kulturą.

Opis filmu "Boże Ciało" Jana Komasy:

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim.

Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Trailer:

Krótka lista filmów branych pod uwagę w nominacjach do Oscara® zostanie ogłoszona 16 grudnia, a informacja o ostatecznych nominacjach za najlepszy film międzynarodowy zostanie opublikowana 13 stycznia 2020 roku.

92. gala Oscarów® odbędzie się w niedzielę 9 lutego w Dolby Theatre w Hollywood.

Bilety na pokaz filmu dostępne są na stronie

Więcej info:

Adres:
POSK - Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny
238-246 King Street
Londyn, W6 0RF
Data i czas:
Cena:
£5
Otwórz w Google Maps