Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Noc Bibliotek – pierwszy raz w Londynie!

Kulturalny mix
Noc Bibliotek – pierwszy raz w Londynie!
Biblioteka POSK w Londynie dołącza do akcji Noc Bibliotek. 7 października od godziny 17:00 na uczestników londyńskiego wydarzenia, którzy do końca września potwierdzili swój udział rejestrując się na platformie eventbrite, czaka szereg atrakcji przygotowanych przez pracowników Biblioteki.

 

The POSK library in London joins the Night of Libraries campaign. On October 7, from 5 p.m., participants of the London event who have confirmed their participation by the end of September by registering on the eventbrite platform will be treated to a number of attractions prepared by Library employees.

 

Już od godziny 17:00 będzie można zwiedzić Bibliotekę, zapoznać się z jej historią, zobaczyć dzieła sztuki zdobiące jej pomieszczenia, a także dowiedzieć się "u źródła" na czym dokładnie polega praca bibliotekarza.

Zespół Biblioteki opowie o pracy w wypożyczalni, o platformie Legimi i możliwości korzystania przez czytelników z e-booków. Doświadczeni bibliotekarze wyjaśnią czym jest CCL, a także przybliżą wszystkim zainteresowanym uczestnikom niezwykłe zbiory, których posiadaczem jest ta wyjątkowa instytucja. Opowiedzą między innymi o rękopisach, dokumentach życia społecznego, czy o Archiwum Emigracji.

W Sali Conrada, zazwyczaj zamkniętej dla czytelników, pracownicy Biblioteki opowiedzą o ciekawych ekslibrisach, a także zaprezentują zebranym bezcenne starodruki.

Od godziny 18:00 rozpoczną się zajęcia dla młodszych dzieci. Będą to warsztaty o emocjach. W nawiązaniu do książki "Jesteś ważny, Pinku”"Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry biblioteczna czytelnia zostanie przekształcona w pokój emocji wyrażanych słowem, mimiką, kolorem i dźwiękiem. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci wraz z opiekunami.

Od godziny 19:00 organizatorzy londyńskiej Nocy Bibliotek w POSK-u skoncentrują się na emocjach starszej grupy wiekowej. Przeczytają wspólnie z młodzieżą jeden z rozdziałów książki Przemka Staronia "Szkoła bohaterek i bohaterów" i postarają się poprzez szereg ćwiczeń zmierzyć z "bolączkami" wieku dorastania.

"ABSURD NIE CZYTAĆ" – tegoroczne hasło Nocy Bibliotek będzie towarzyszyło uczestnikom tego wydarzenia przez cały dzień. Zwieńczeniem wieczoru będzie ostatnia godzina, w czasie której od 20:00 do 21:00 zaplanowano czas na samodzielną lekturę. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wybrać dowolną książkę z wypożyczalni i zapoznać się z jej treścią w zaciszu bibliotecznej czytelni.

Podczas trwania Nocy Bibliotek, od godziny 17:00 do 21:00, wszyscy zainteresowani będą mieli także okazję, by odwiedzić wystawę w Sali Orłów, dotyczącą życia i twórczości Josepha Conrada. Dla chętnych przewidziana jest również projekcja filmu "Lord Jim" w języku angielskim.

Zapraszamy!

Adres:
POSK - Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny
238-246 King Street
Londyn, W6 0RF
Data i czas:
Cena:
wstęp wolny
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane
Reklama