Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jazz Café POSK: Krzysztof Urbański Quartet

Koncerty
Jazz Café POSK: Krzysztof Urbański Quartet
Krzysztof Urbański to wielokrotnie nagradzany saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog i producent, rekomendowany przez "The Thelonious Monk Institute of Jazz" z Herbie Hancockiem i Waynem Shorterem jako jeden z najciekawszych głosów saksofonowych swojego pokolenia!

Krzysztof Urbański is an award-winning jazz saxophonist, composer, teacher, producer, and one of the most compelling saxophone talents of his generation. Don't miss out on this event!


Na swoim piątym albumie, który wkrótce się ukaże, Krzysztof Urbański prezentuje nowy kwartet, który w naturalny sposób łączy melodyjną rapsodię oraz struktury rytmiczne z tradycją jazzu, muzyki świata i muzyki klasycznej.

W sobotę 20 kwietnia, w dniu, w którym również wypadają urodziny Krzysztofa, kwartet wykona obok oryginalnych kompozycji jego ulubione utwory z repertuaru jazzowego.

Londyński kwartet powstał w 2016 roku. Celem Krzysztofa było znalezienie muzyków otwartych na tworzenie świeżego i oryginalnego brzmienia w ramach bardzo popularnego składu zespołu – kwartetu.

 

Lider mówi: "Wszyscy czterej muzycy to wyjątkowi instrumentaliści i improwizatorzy. Obserwowanie, jak odkrywają nowe muzyczne terytoria, może być niezapomnianym przeżyciem".

 

Muzycy:

Krzysztof Urbański – saksofon

John Turville – fortepian

Jakub Cywiński – kontrabas

Sam Gardner – perkusja/elektronika

 

 

Video 1 ("Giant Steps"):

Video 2 ("April Eighteenth"):

 

Sobota 20 kwietnia 2024

Bar 19:30 / muzyka 20:30

Bilety £15 przy wejściu i na Eventbrite:

Adres:
Jazz Cafe POSK
238-246 King Street
Londyn, W6 0RF
Data i czas:
Cena:
£15
Otwórz w Google Maps