Menu

Dublin: Spotkanie poetyckie z Jackiem Podsiadłą

Spotkania
Dublin: Spotkanie poetyckie z Jackiem Podsiadłą
Biblary i Dubliński Salon Literacki zapraszają na wieczór poezji, którego gościem będzie Jacek Podsiadło.

Jacek Podsiadło to jeden z najciekawszych współczesnych poetów, laureat wielu konkursów literackich, m.in. nagrody im. Georga Trakla, Nagrody Kościelskich, Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 i 2017, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2015 (ex aequo z Romanem Honetem), pięciokrotnie nominowany do Nagrody Nike (1999, 2000, 2006, 2015 i 2017), a także za debiut prozatorski do Nagrody Gdynia w 2009 roku.

Zaprezentowana zostanie także twórczość radiowa i filmowa Podsiadły oraz fragmenty audycji prowadzonych przez niego w Polskim Radiu w Opolu.

W trakcie spotkania odbędzie się ponadto wystawa malarska Szymona Mierochy i Macieja Niechciała oraz wspólny projekt malarski dla gości.

Oprawę muzyczną zapewni Justyna Kosmulska - harfa.

Spotkanie z Jackiem Podsiadło poprowadzi Jacek Jaszczyk - dziennikarz, radiowiec, poeta. Twórca pierwszej polskiej audycji radiowej w irlandzkim eterze, autor polskiego pasma m.in. w Radiu Sunrise FM, Dublin City Anna Livia FM, Dublin City FM. Laureat prestiżowego konkursu "WYBITNY POLAK" w Irlandii 2019, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" w kategorii OSOBOWOŚĆ.

 

Sobota, 7 marca 2020, godz. 18:00

Biblary Polish Community Centre & Library

CIE Hall Sports&Social Club, Library Square, Inchicore, Dublin 8

 

Wstęp – 10 euro. Bilety będą dostępne w Biblary w dniu wydarzenia.

Adres:
Polska Biblioteka w Dublinie Biblary
5 Belvedere Place
Dublin, Dublin 1
Data i czas:
Cena:
10€
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane