Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Autor "Żmijowiska" na festiwalu O’Czytani w Dublinie

Kulturalny mix
Autor "Żmijowiska" na festiwalu O’Czytani w Dublinie
Wojciech Chmielarz, autor książki i scenarzysta seriali 'Żmijowisko' i 'Wyrwa' będzie gwiazdą II Festiwalu Literackiego O’Czytani w Polskiej Bibliotece Biblary w Dublinie.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy spragnieni są kontaktu z językiem ojczystym, twórcami, pisarzami i postaciami, które biorą aktywny udział w życiu kulturalnym w kraju i w Irlandii.


“Zależało nam na tym, aby nasza oferta trafiła do jak najszerszego grona. Stąd wybór padł na Wojciecha Chmielarza, jednego z najgorętszych współczesnych polskich pisarzy. To autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. Na podstawie jego powieści Żmijowisko powstał serial dla Canal +” - informuje Aneta Kubas, prezes Biblary.

Wieczór autorski głównego gościa festiwalu zaplanowany jest na 4 czerwca.

O’Czytanych rozpocznie spotkanie z dublińską pisarką Agatą Bizuk, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej pracy twórczej. Agata zadebiutowała w 2012 roku powieścią “Piątek Trzynastego”. Od tego czasu wydała już 9 pozycji.

Piątkowy wieczór uwieńczy koncert “Dream River”. Zespół wychodzi poza ramy poezji śpiewanej, wykorzystując elementy rocka, jazzu, czy też folku.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się w słodkiej atmosferze – Literackim Konkursem Ciast. Konkurs skierowany jest do amatorów i przeprowadzony będzie w kategoriach: dzieci oraz młodzież i dorośli.

Ciasta powinny nawiązywać do literatury poprzez wygląd lub odnosić się do konkretnych pozycji literackich. Zgłoszenia przyjmowane są do 29.05 na adres: biblary@gmail.com (imię, nazwisko, wiek, numer telefonu). Na e-mail zostanie odesłany szczegółowy regulamin konkursu. Nagrodami w konkursie są: kwartalna subskrypcja na stronie Akademii Tortu https://akademiatortu.pl/ oraz wydawnictwa książkowe. Prace oceniać będą wielokrotnie nagradzane w prestiżowych irlandzkich i angielskich konkursach cukierniczki: Beata Mielcarek i Anna Kowalik.

Podczas festiwalu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W sobotę odbędzie się spektakl “Księżniczka na ziarnku grochu”, oparty na baśni J.H. Andersena. Przedstawienie zdobyło nagrodę publiczności na Festiwalu Małych Form KOHRVIS 2002 w Viljandi (Estonia) oraz był pokazywany na festiwalach w Kangasali (Finlandia) oraz Kwidzynie (Polska).

Tegoroczną edycję O’Czytanych zakończy wieczór autorski dublińskiego poety Jacka Jaszczyka,  laureata World Poetry Day UNESCO 2020 Award oraz konkursu "Wybitny Polak” w Irlandii w kategorii Osobowość. J. Jaszczyk jest autorem dwóch tomików poezji: dwujęzycznego “pomiędzy/between” oraz “Tańczą w nas życia geniusze”.

Podczas wydarzeń będzie czynny bar, a przed budynkiem Biblary znajduje się duży darmowy parking.


II FESTIWAL LITERACKI O’CZYTANI - PROGRAM:

3 CZERWCA (piątek)

18:30 SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGATĄ BIZUK

20:30 KONCERT ZESPOŁU DREAM RIVER


4 CZERWCA (sobota)

13-14:30 LITERACKI KONKURS CIAST, DEGUSTACJA
14:30  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

15:00  “KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”, spektakl dla dzieci. BILETY: www.music-box.ie

18:00 SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM CHMIELARZEM

20:00 SPOTKANIE AUTORSKIE Z JACKIEM JASZCZYKIEM

Adres:
Biblary - Polska Biblioteka w Dublinie
1 Library Square, Inchicore
Dublin, D08 PA07
Data i czas:
Cena:
wstęp wolny
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane
Reklama