Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polish-Scottish Mini Festival w Aberdeen

Kulturalny mix
Polish-Scottish Mini Festival w Aberdeen
To już 5. edycja wyjątkowego cyklu wydarzeń kulturalnych, wspierających integrację oraz wymiane międzykulturową Polski i Szkocji.

Już od 16 stycznia w Abbey Place Park będzie można obejrzeć wystawę  ‘Loons & Quines o’ Torry’ w ‘polskiej’ dzielnicy na Torry. Ekspozycja inauguruje cykl o charakterze kampanii społecznej, która prezentuje polską wspólnotę jako aktywną zawodowo i kulturowo, integrującą się poprzez swoją działalność/życie z dzielnicą i miastem. Autorką  i pomysłodawczynią projektu jest Marta Surowiec, autorką zdjęć  - Dorota Puszkiewicz.

Wizytówką i najbardziej integracyjnym elementem festiwalu jest tradycyjne ‘Polish-Scottish Ceilidh’. Odbędzie się 5 lutego na Pittodrie Stadium od 7pm. Urodziny szkockiego poety Roberta Burnsa uczcimy polskimi i szkockimi tańcami, a obok tradycyjnych szkockich potraw (haggis, neeps, tatties) zaserwujemy polskie tradycyjne dania. Dla gości do tańca zagra tradycyjnie ‘Danse McCabre’.

Link do wydarzenia: 

6 lutego w Lemon Tree od 6:30pm wystąpi ‘Żywiołak’. Od 2005 roku konsekwentnie pracują nad odkrywaniem na nowo nowej słowiańskiej muzyki ludowej - dzięki nim dowiedzieliśmy się o "polskich neofolkach". Z europejskich wzorców "innowacyjnej muzyki ludowej" ze Skandynawii i innych krajów europejskich dowiedzieliśmy się o tym niezwykle przyswajalnym gatunku, który w pełni wykorzystuje polskie dziedzictwo kulturowe i zabiera nas w podróż przez przedchrześcijańskie czasy Europy Wschodniej i Zachodniej. 

Link do wydarzenia: 

A już 12 lutego jedyny taki koncert w UK! 'Organek' w Lemon Tree, Aberdeen, drzwi 7:30pm (support Barber Q). Surowe garażowe brzmienie wraz z literackim talentem lidera pozwoliły Organkowi szybko osiągnąć sukces. Ma na koncie platynowe płyty, nagrody przemysłu muzycznego, łączy talent literacki z muzycznym. W 2021 roku Organek wydał dwa nowe albumy: "Ocali nas miłość", poświęcony 77. rocznicy Powstania Warszawskiego 44' oraz "Na razie stoję, na razie patrzę" zapowiadająca nowe, nowoczesne brzmienie. Tomasz Organek od niedawna ugruntował swoją pozycję również jako pisarz. Jego debiutancka powieść ‘Teoria opanowywania trwogi’ ukazała się na początku 2019 roku w Polsce.

Barber Q' - nasz lokalny talent spotka się i zagra przed gwiazdą. W grudniu 2021 ukazał się ich debiutancki singiel ‘Dynamite’, zespół gra od 2017 i ich koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem. Wokalista Mateusz Psonak ma na swoim koncie udział w ‘The Voice of Poland’, w drużynie Michała Szpaka.

Link do wydarzenia:

Więcej szczegółów na Facebooku: oraz

 

Adres:
Abbey Place Park
Aberdeen
Aberdeen, AB11 9QH
Data i czas:
Cena:
w opisie
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane
Reklama