German Cup: Union Berlin first semi-finalist

Union Berlin awansował do półfinału Pucharu Niemiec po raz pierwszy od ponad 20 lat. (Fot. Getty Images)
Union Berlin won against second division St. Pauli 2:1 and advanced to the semi-finals of the German Cup. It will be their first appearance in this stage of the competition since 2001.

Goście prowadzili od 21. minuty, gdy z rzutu wolnego trafił do siatki reprezentant Ghany Daniel-Kofi Kyereh. Wyrównał tuż przed przerwą Sheraldo Becker z Surinamu, a zwycięską bramkę zdobył w 75. minucie Andreas Voglsammer.

Obecna edycja Pucharu Niemiec obfituje w niespodzianki. W październiku ubiegłego roku Borussia Moenchengladbach pokonała w 1/16 finału 20-krotnego zdobywcę trofeum Bayern Monachium aż 5:0. Była to najwyższa porażka Bawarczyków od 1978 roku.

W następnej rundzie Borussia Moenchengladbach odpadła z rozgrywek, podobnie jak broniąca trofeum Borussia Dortmund.

Liga niemiecka: Lewandowski w jedenastce kolejki "Kickera"