WTA tournament in Madrid: Swiatek advanced to the fourth round

Iga Świątek rozbiła rywalkę wynikiem 6:1, 6:1 i awansowała do 1/8 finału. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek won against Romania's Sorana Cirstea 6:1, 6:1 in the third round of the WTA 1000 tournament on the courts in Madrid. The match lasted one hour and 18 minutes.

Rozstawiona z "jedynką" Polka w pierwszej rundzie w Madrycie miała "wolny los", natomiast w drugiej pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. Co ciekawe, to spotkanie również trwało godzinę i 18 minut, podobnie jak mecz trzeciej rundy z Cirsteą.

Rumunka, rozstawiona z nr. 27, po drodze do spotkania z raszynianką wygrała z Alexandrą Ealą z Filipin 6:3, 6:7 (6-8), 6:4.

Początek dzisiejszego meczu stał na wysokim poziomie, obie tenisistki notowały wiele efektownych zagrań, chociaż wynik tego nie odzwierciedlał, bo Polka szybko trzykrotnie przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 5:0.

Liderka światowego rankingu serwowała na zwycięstwo w tej partii, jednak zaczęła wtedy popełniać proste błędy, co pozwoliło Rumunce wygrać gema przy jej podaniu. Był to chwilowy moment dekoncentracji Świątek, która już chwilę później przypieczętowała wygraną 6:1.

W drugiej partii Cirstea była w stanie utrzymać podanie tylko w pierwszym gemie serwisowym. Kolejne pięć gemów zapisała na swoje konto wyżej notowana tenisistka, która pewnie awansowała do czwartej rundy. To był czwarty mecz i czwarte zwycięstwo Świątek nad Rumunką.

Rywalką Polki w 1/8 finału będzie Hiszpanka Sara Sorribes Tormo. Hiszpańska tenisistka pokonała dzisiaj rozstawioną z "23" Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 7:6 (7-0), 6:3.

To będzie czwarty mecz Polki z zajmującą 55. miejsce w rankingu WTA Sorribes Tormo. Trzy poprzednie liderka światowego rankingu wygrała bez straty seta.

W ubiegłym roku podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego dotarła w stolicy Hiszpanii do finału, w którym przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką.

Do turnieju w Madrycie w singlu zostały zgłoszone inne dwie Polki - Magda Linette (WTA 48.) i Magdalena Fręch (WTA 51.).

W pierwszej rundzie Linette pokonała Włoszkę Elisabettą Cocciaretto (WTA 54.), a w drugiej przegrała z Sabalenką (nr 2). Z kolei Fręch uległa w pierwszej rundzie Rumunce Jaqueline Cristian (WTA 73.).