Bundesliga: Lewandowski in the eleven of the turn of the "Kicker"

Robert Lewandowski strzelił wczoraj dwa efektowne gole w meczu Bayernu Monachium z Greuther Fuerth. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski for the eighth time this season was in the eleven of the queue of the Bundesliga, selected by the prestigious magazine 'Kicker'. Polish footballer scored two goals for Bayern Munich in yesterday's match against last in the table Greuther Fuerth (4:1).

Za swój występ w 23. kolejce Lewandowski otrzymał notę 2 (w skali od 1-6; im niższa, tym lepsza).

Broniący tytułu Bawarczycy przegrywali niespodziewanie po pierwszej połowie 0:1, ale w drugiej nie dali szans ekipie Greuther Fuerth. Lewandowski trafił do siatki tuż po przerwie oraz w 82. minucie po strzale głową.

33-letni piłkarz zdobył dotychczas 28 bramek i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi, a jego zespół jest liderem tabeli.

Najlepszym piłkarzem 23. kolejki wybrano Marco Reusa z Borussii Dortmund. Doświadczony zawodnik strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty w wygranym aż 6:0 meczu z Borussią Moenchengladbach.

Reus otrzymał od "Kickera" najwyższą z możliwych notę 1, oznaczająca klasę światową.