Messiemu pomogła... czerwona wstążka od matki

Lionel Messi wierzy, że matczyny amulet przyniósł mu szczęście. (Fot. Getty Images)
W przełamaniu złej passy w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji Lionelowi Messiemu pomogła... czerwona wstążka, którą otrzymał od matki. Argentyńczyk zdobył bramkę w meczu z Nigerią (2:1), a jego drużyna awansowała do fazy pucharowej.

Messi rozczarował w spotkaniach z Islandią (1:1) i Chorwacją (0:3). Islandczykom nie potrafił strzelić gola nawet z rzutu karnego.

Przed meczem z Nigerią, który "Albicelestes" musieli wygrać, aby nie odpaść z turnieju, Messi otrzymał od matki czerwoną wstążkę, mającą odpędzić złe moce. Talizman przekazał piłkarzowi dziennikarz telewizji Telefe.

Po spotkaniu Messi, zapytany o ocenę swojego występu, bez słowa wskazał na lewą łydkę, przewiązaną czerwoną wstążką...

Argentyna zagra dziś w 1/8 finału z Francją.

Chorwacja
53' Ante Rebić
80' Luka Modrić
90+1' Ivan Rakitić
Mecz 39
St. Peterburggodz. 19:00 (UK)
26 czerwca
Nigeria
1:2
Argentyna
51' Victor Moses (K)
14' Lionel Messi
86' Marcos Rojo
Mecz 49
Kazangodz. 16:00 (UK)
30 czerwca
Francja
4:3
Argentyna
13' Antoine Griezmann