English Premier League: Liverpool have defeated Cash's team and await Manchester City's move

Jordan Henderson dziękuje kibicom po wygranym meczu swojej drużyny. (Fot. Alex Livesey - Danehouse/Getty Images)
Liverpool defeated Aston Villa 2-1 away, in which Matty Cash played the entire game, in the backlog of the English Premier League. 'The Reds' are level with Manchester City on points, but the leader is making up for his arrears on Wednesday - will play against Wolverhampton.

Spotkanie na Villa Park w Birmingham zaczęło się od mocnego uderzenia - w szóstej minucie było już 1:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Brazylijczyka Douglasa Luiza, a chwilę potem wyrównał Kameruńczyk Joel Matip.

O zwycięstwie Liverpoolu przesądziła akcja z 65. minuty i gol utrzymującego znakomitą formę Senegalczyka Sadio Mane.

Złą wiadomością dla fanów Liverpoolu jest jednak kontuzja Fabinho - Brazylijczyk został zmieniony już w 30. minucie z powodu urazu mięśnia uda i nie jest pewne, czy wkrótce będzie mógł wrócić do gry.

"The Reds", którzy niedawno awansowali do finału Ligi Mistrzów, mają obecnie 86 punktów, podobnie jak lider Manchester City, który odpadł w półfinale LM.

Zawodnicy Aston Villa nie nacieszyli się długo swoim golem... (Fot. Visionhaus/Getty Images)

Podopieczni Pepa Guardioli, mogący pochwalić się nieznacznie lepszym od Liverpoolu bilansem bramkowym, zagrają w środę - również w ramach zaległości z 33. kolejki - z Wolverhampton Wanderers.

Do końca sezonu Premier League pozostały dwie kolejki. Liverpool zagra jeszcze ma wyjeździe z Southampton FC Jana Bednarka i u siebie z Wolverhampton.

Natomiast broniącą tytułu ekipę Manchesteru City - oprócz dzisiejszego meczu z "Wilkami" - czeka jeszcze potyczka na wyjeździe z West Ham United Łukasza Fabiańskiego i u siebie z Aston Villa.