Premier League: Liverpool have drawn against Tottenham and are leader

Liverpool zagra teraz 10 maja z Aston Villą. (Fot. Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)
In the most interesting match of the 36th round of the English Premier League, Liverpool drew 1-1 at home with Tottenham Hotspur and advanced to the first place in the table. The Reds are on par with Manchester City, which Newcastle United will play today.

Liverpool od początku dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił sforsować szczelnej obrony gości. "Koguty" nastawiły się na kontratak i po niespełna godzinie gry zaskoczyły rywali. W 56. minucie po składnej akcji z bliskiej odległości trafił Son Heung-Min.

Gospodarze nadal przeważali, jednak przypominało to walenie głową w mur. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 74. minucie, gdy na strzał zza pola karnego zdecydował się Luis Diaz. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Do końca sezonu Liverpool zagra jeszcze: na wyjazdach z Aston Villa (10 maja) oraz z Southampton Jana Bednarka (17 maja) i u siebie z Wolverhampton (22 maja).

Broniący tytułu Manchester City ma przed sobą cztery spotkania. Po meczu z Newcastle podopieczni trenera Josepa Guardioli zmierzą się jeszcze: na wyjazdach z Wolverhampton (11 maja) oraz z West Ham United Łukasza Fabiańskiego (15 maja) i u siebie z Aston Villa (22 maja).

Tottenham natomiast walczy o miejsce w najlepszej czwórce i prawo gry w Lidze Mistrzów. W tabeli jest piąty, z punktem straty do Arsenalu Londyn, który w niedzielę podejmie Leeds United Mateusza Klicha.

Jeśli chodzi o walkę o utrzymanie, to już przed tą kolejką zdegradowane było Norwich City Przemysława Płachety. Wczoraj do "Kanarków" dołączył Watford, po wyjazdowej porażce z Crystal Palace 0:1.