Manchester City reclaim top spot after Liverpool win as Norwich go down

Na zdj.: Gabriel Jesus i Phil Foden z Manchesteru City. (Fot. Michael Regan/Getty Images)
Manchester City responded to Liverpool briefly regaining top spot in the Premier League by hammering Leeds 4-0 to restore their one-point advantage on a day when Norwich’s relegation was finally confirmed.

Bramki dla "The Citizens" zdobyli Rodri w 13. minucie, Nathan Ake w 54., Gabriel Jesus w 78. oraz Fernandinho w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Skromną wygraną Liverpoolowi zapewnił natomiast Naby Keita, który na listę strzelców wpisał się w 19. minucie.

Obie drużyny walczą nie tylko o mistrzostwo Anglii, ale również w półfinale Ligi Mistrzów. We wtorek "The Reds" na wyjeździe zmierzą się z Villarrealem, który u siebie pokonali 2:0. Manchester natomiast będzie dzień później bronił jednobramkowej zaliczki w rywalizacji z Realem Madryt. Na własnym stadionie podopieczni trenera Josepa Guardioli wygrali 4:3.

Po wczorajszych meczach znany jest już pierwszy spadkowicz z Premier League - Norwich City, którego barw broni Przemysław Płacheta. "Kanarki" uległy na wyjeździe Aston Villi 0:2.

Płacheta cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, natomiast pełne spotkania w ekipie z Birmingham rozegrał Matty Cash.