"Neymar odzyskał swój normalny poziom"

Neymar jest najdroższym piłkarzem globu. (Fot. Getty Images)
Trener Brazylii Adenor Leonardo Bacchi 'Tite' przyznał podczas konferencji prasowej przed meczem 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata z Meksykiem, że napastnik PSG Neymar, który miał poważne problemy zdrowotne, odzyskał już 'swój normalny poziom'.

Najdroższy piłkarz globu w lutym doznał skręcenia stawu skokowego i złamania kości śródstopia w ligowym spotkaniu PSG z Olympique Marsylia. Pauzował z tego powodu ponad trzy miesiące, ale zdążył wystąpić jeszcze w spotkaniach towarzyskich Brazylii z Chorwacją i Austrią przed rozpoczęciem turnieju w Rosji.

Napastnik PSG dotychczas podczas mistrzostw świata w Rosji strzelił jedną bramkę - w zwycięskim meczu z Kostaryką (2:0) w 97. minucie. Po tym spotkaniu narzekał na ból w prawym stawie skokowym i nie trenował z drużyną. We wcześniejszym meczu "Canarinhos" ze Szwajcarią (1:1) 26-letni napastnik był często faulowany i już wtedy narzekał na ból.

"Dużo rozmawialiśmy o jego sytuacji zdrowotnej. On dużo grał, zapłacił za to wysoką cenę. W dotychczas rozegranych meczach miał zadania taktyczne, które dobrze realizował. Teraz wiem, że już odzyskał w pełni formę, z Meksykiem będzie grał bardziej ofensywnie" - stwierdził Tite.

Trener Brazylii uważa, że w poniedziałek zespół czeka bardzo trudny mecz.

"Być może trzeba będzie grać 120 minut. Meksyk będzie wymagającym rywalem" - dodał 57-letni szkoleniowiec.

Brazylia
36' Paulinho
68' Thiago Silva
Mecz 53
Samaragodz. 15:00 (UK)
2 lipca
Brazylia
2:0
Meksyk
51' Neymar
88' Roberto Firmino
Mecz 58
Kazangodz. 19:00 (UK)
6 lipca
Brazylia
1:2
Belgia
76' Renato Augusto
13' Fernandinho (sam.)