Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"POSK Rodziny" - bezpłatne porady dla polskich rodzin

Spotkania
"POSK Rodziny" - bezpłatne porady dla polskich rodzin
Porady dla polskich rodzin w POSK-u w ramach nowego Projektu Społecznego "POSK Rodziny".

This Sunday, December 19, specialists in various fields will be waiting for all those who need advice at POSK, who, as every month, will provide free support as part of the "POSK Families" Social Project.

Już w najbliższą niedzielę 19 grudnia na wszystkich, tych którzy potrzebują porady czekają w POSK-u specjaliści z różnych dziedzin, którzy jak co miesiąc będą udzielać darmowego wsparcia w ramach Projektu Społecznego "POSK Rodziny".

Nowa inicjatywa społeczna jest skierowana do osób borykających się z problemami i trudnościami w życiu codziennym. Projektem kieruje dyrektor Działu Rodzin Sylwia Kosiec, która zebrała grono specjalistów-wolontariuszy, z różnych dziedzin: prawników, pracowników socjalnych, psychologów, księgowych, terapeutów od uzależnień.

Ta grupa wsparcia, w ramach cyklicznych spotkań odbywających się w POSK-u, udziela darmowych comiesięcznych konsultacji, a nawet szkoleń. Dotychczas można było zasięgnąć porad w sprawach bytowo-socjalnych, finansowych, można także było skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego lub terapeuty od uzależnień. 

Tym razem wielkim wsparciem grudniowego spotkania będzie obecność polskiego prawnika mec. Marzeny Konarzewskiej, która udzieli wszystkim zainteresowanym porad z zakresu prawa rodzinnego.    

Drugą nowością i mocnym punktem najbliższego spotkania jest poradnictwo z zakresu pieczy zastępczej nad dziećmi z polskich rodzin, które trafiły do brytyjskiej opieki społecznej.

W najbliższą niedzielę będzie można porozmawiać z certyfikowaną konsultantką i rekruterką Anetą Morgiewicz, która na co dzień pomaga w skutecznym kojarzeniu dzieci polskiego pochodzenia z opiekunami zastępczymi mającymi polskie korzenie.

Każdy kto chciałby stworzyć jednemu z polskich dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji możliwość dorastania w polskim domu, będzie miał okazję nie tylko dowiedzieć się więcej na temat tego jak może to zrobić, ale również zgłosić swoją kandydaturę. Co istotne, równe szanse mają małżeństwa jak i osoby żyjące w pojedynkę.       

Porad można zasięgać pisząc także na adres: rodziny@posk.org, (wraz z podaniem rodzaju problemu, który wymaga rozwiązania). 

Niedziela 19 listopada 2023, g. 13:00 – 15:00

MIEJSCE: POSK, SALA ORŁÓW

WSTĘP: wolny

Kolejne spotkanie organizowane w ramach „Projektu Społecznego POSK Rodziny” odbędzie się w niedzielę 10 grudnia od 13.00 do 15.30 w Sali Orłów. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych potrzebujących merytorycznego wsparcia i porady!

Adres:
POSK - Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny
238-246 King Street
Londyn, W6 0RF
Data i czas:
Cena:
wstęp wolny
Otwórz w Google Maps
Reklama
Ostatnio dodane
Reklama