Wimbledon: Magda Linette advanced to the third round

Polka pokonała Czeszkę Barborą Strycovą. (Fot. Getty Images)
Seeded with the number 23. Magda Linette advanced to the third round of the Wimbledon Grand Slam. The Polish tennis player won with the Czech Barbora Strycova 6:4, 6:7 (6-8), 6:3. The meeting lasted three hours.

37-letnia Strycova dwa lata temu zakończyła karierę, ale wznowiła ją w kwietniu i obecnie w światowym rankingu jest 623. W 2019 roku dotarła do półfinału Wimbledonu. Linette mierzyła się z nią po raz pierwszy.

Pierwszy set obfitował w zwroty akcji. Pierwsza inicjatywę przejęła Strycova, która przełamała Linette w trzecim gemie. Polka stratę jednak szybko odrobiła, a po kilku minutach prowadziła 4:2. Czeszka doprowadziła co prawda do remisu, ale ponownie serwis zawiódł ją w najgorszym możliwym momencie - gdy przegrywała 4:5. Linette kolejnego gema wygrała bez straty punktu.

Druga partia zaczęła się od wzajemnych przełamań. Później tenisistki utrzymywały swoje podanie, choć w dwóch gemach blisko kolejnego przełamania była Polka. Linette zmarnowała pięć break pointów i potrzebny był tie-break.

W nim 31-letnia poznanianka prowadziła 6-5 i przy własnym serwisie nie wykorzystała piłki meczowej. Strycova wygrała trzy kolejne piłki wyrównując stan meczu.

Decydujący set pozbawiony był już większej dramaturgii. Linette bardzo solidnie serwowała, a dwa przełamania w trzecim oraz dziewiątym gemie pozwoliły jej awansować do 3. rundy.

W 3. rundzie jest także liderka rankingu tenisistek Iga Świątek. Jeśli obie Polki pokonają swoje kolejne rywalki, to w 1/8 finału zmierzą się ze sobą.