Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK will be 'screwed' by EU in Brexit trade deals, says Michael O'Leary

UK will be 'screwed' by EU in Brexit trade deals, says  Michael O'Leary
Szef irlandzkich linii lotniczych nie ma dla Brytyjczyków litości za Brexit. (Fot. Getty Images)
Cabinet 'do not have a clue' what Brexit will look like, and predictions of positive agreements are 'arrogant nonsense' as EU countries must be seen to be tough on Britain.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

„Wszelkie prognozy pozytywnych porozumień, doskonałe interesy, umowy - to nic innego jak aroganckie nonsensy” - Michael O'Leary uderzył w Brytyjczyków z powodu Brexitu podczas konferencji w Belfaście.

“Nie wierzę w ani jedno słowo polityków z Londynu, którzy wciąż zapewniają jak to świat biegnie, aby robić z UK interesy. Świat was zmiażdży – to się stanie” - ostro komentuje wypowiedzi polityków z Westminster.

“Nikt w sektorze lotniczym nie wie, jak Brexit odbije się na sytuacji ekonomicznej linii, co stawia nas dokładnie w takiej samej pozycji jak brytyjskich polityków. Oni też nic nie wiedzą" – podkreślił Irlandczyk. 

Unia Europejska nie będzie Brytyjczykom niczego ułatwiać” - dodał O'Leary. Zdaniem przedsiębiorcy, Bruksela będzie musiała surowo obejść się z Londynem. O'Leary uważa, że jeśli UE tego nie zrobi, za Brytyjczykami pociągną prawicowe opcje z Niemiec, Francji i Holandii, które będą również chciały opuścić Zjednoczoną Europę.

Szef irlandzkich linii otwarcie wypowiada się o swojej niechęci do decyzji Brytyjczyków w sprawie Brexitu już od dawna. "Wielka Brytania wcale nie odzyska kontroli nad swoimi granicami, bo musi pozwolić na swobodny przepływ obywateli z UE, jeśli chce mieć dostęp do europejskiego rynku i będzie wyglądać głupio"- stwierdził kilka tygodni temu Michael O'Leary.

Michael O’Leary spodziewa się, że decyzja o Brexicie spowoduje zmniejszenie liczby przewożonych przez Ryanaira w UK pasażerów nawet o 5 mln osób. Szef irlandzkich linii stwierdził, że gdyby Brytyjczycy zagłosowali za pozostaniem w Europie, podróżnych z Wysp przybyłoby dwukrotnie.

Wynika z tego, że w 2017 roku Ryanairem latać będzie 44,5 mln osób z planowanych 50 mln. Ryanair rozpocznie wówczas ekspansję swoich baz w takich krajach jak: Niemcy i Polska zamiast w Wielkiej Brytanii.

Ryanair istnieje na rynku już od 31 lat. Linie przewożą obecnie 90 mln pasażerów rocznie, mają 72 bazy i zatrudniają prawie 10 tysięcy specjalistów lotnictwa z 45 krajów.

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 14.06.2024
    GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement