Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Tiger Woods hopes to qualify for Tokyo Olympics

Tiger Woods hopes to qualify for Tokyo Olympics
Tiger Woods to niekwestionowana gwiazda i marka sama w sobie. (Fot. Getty Images)
Tiger Woods says he has ambitions to play at next year's Olympic Games. The Masters champion is getting ready to tee up at the second Major of the year - the PGA Championship at Bethpage Black. Speaking ahead of the tournament, Woods revealed his designs on playing in Tokyo in 2020.
Advertisement
News available in Polish

"Nigdy nie startowałem w igrzyskach olimpijskich i myślę, że w moim wieku nie będę już miał kolejnej okazji" - stwierdził 43-letni Amerykanin.

W kwietniu triumfował w turnieju Masters w Augusta, odnosząc 15. wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze, ale pierwsze od 2008 roku. Pozwoliło mu to awansować na szóste miejsce w światowym rankingu.

Przez wiele lat Woods był najlepiej zarabiającym sportowcem świata. Jego błyskotliwą karierę przerwała przewlekła kontuzja kręgosłupa, uniemożliwiając mu start m.in. w igrzyskach w Rio de Janeiro. Golf powrócił wtedy do programu olimpijskiego po 112-letniej przerwie.

W Tokio do rywalizacji przystąpi 60 zawodników. Automatyczną kwalifikację zdobędzie 15 najlepszych według rankingu z 22 czerwca 2020 roku, ale z zastrzeżeniem, że jeden kraj może reprezentować najwyżej czterech.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Advertisement