Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Roma captain De Rossi to leave club after 18 years

Roma captain De Rossi to leave club after 18 years
Piłkarz ma zamiar kontynuować karierę w innym miejscu... (Fot. Getty Images)
Roma captain Daniele De Rossi is surprisingly leaving his hometown club after 18 years. Roma made the announcement on its website, adding De Rossi will hold a news conference later Tuesday.
Advertisement
News available in Polish

Wynika z tego, że mecze z Sassuolo i Parmą - kończące obecny sezon - będą ostatnimi dla De Rossiego w rzymskim zespole. Jak poinformował klub, piłkarz ma zamiar kontynuować karierę w innym miejscu.

"Wszyscy wylejemy łzy, kiedy po raz ostatni założy koszulkę Giallorossi przeciwko Parmie, ale szanujemy jego chęć przedłużenia kariery - nawet jeśli w wieku prawie 36 lat będzie z dala od Rzymu. W imieniu wszystkich w Romie chciałbym podziękować Daniele za jego niewiarygodne poświęcenie dla klubu i zapewnić go, że nasze drzwi pozostaną otwarte, aby mógł powrócić do klubu w nowej roli, kiedy tylko zechce" - podkreślił prezes Romy James Pallotta.

"Od 18 lat Daniele jest bijącym sercem zespołu AS Roma" - dodał.

De Rossi w barwach tego klubu wywalczył m.in. dwukrotnie Puchar Włoch - w 2007 i 2008 roku. Kilka razy był wicemistrzem Italii.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Roma zajmuje szóste miejsce w Serie A i wciąż ma szansę awansu do Ligi Mistrzów. Do czwartej lokaty, dającej takie prawo, traci trzy punkty.

W reprezentacji Włoch De Rossi rozegrał 117 meczów i zdobył 21 bramek. W 2006 roku wywalczył na niemieckich boiskach mistrzostwo świata, a w 2012 - w Polsce i na Ukrainie - wicemistrzostwo Europy.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Advertisement