Robert Lewandowski: Bayern Munich centurion breaks another record

Lewandowski jest w świetnej formie (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski was breaking records again Saturday as he reached a tally of 100 German top flight goals quicker than any foreign player.

Na dorobek ten składają się 74 gole uzyskane w barwach Borussii Dortmund i 27 zdobyte dla Bayernu. Lewandowski jest w świetnej formie. We wtorek w dziewięć minut pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców w starciu z VfL Wolfsburg (5:1). W tym sezonie zdobył już 10 goli i przewodzi klasyfikacji strzelców.

W meczu z "Wilkami" polski napastnik pojawił się na boisku po przerwie, a festiwal strzelecki rozpoczął w 51. minucie. Tym razem grał od początku spotkania, ale wynik otworzył także w 51. minucie. Wczoraj nie był aż tak bramkostrzelny, a na kolejnego gola potrzebował 12 minut. Wynik w 68. min. ustalił Kingsley Coman.

Po porażce z Bayernem nie doszli jeszcze do siebie piłkarze Wolfsburga. Wicemistrz Niemiec tylko zremisował u siebie z zamykającym tabelę Hannoverem 1:1. Do 73. minuty w barwach gości grał Artur Sobiech.

Cały mecz w zespole Bayeru Leverkusen rozegrał za to Sebastian Boenisch. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Werder Brema 3:0.

Wciąż nie wiedzie się VfB Stuttgart, którego bramki strzeże Przemysław Tytoń. Drużyna Polaka doznała szóstej porażki w siedmiu meczach. Tym razem u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:3.

W tabeli Bayern ma pięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund, która dzisiaj podejmie Darmstadt.