Radwanska in 1/8 final Australia Open

"Isia" z szansą na półfinał na Australia Open?(Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska of Poland in 1/8 final Australia Open. She won over Monicę Puig 6:4, 6:0.

Polka w trzecim kolejnym meczu w tegorocznej edycji imprezy nie straciła seta, choć początek spotkania nie był najlepszy w jej wykonaniu i Puig po przełamaniu w siódmym gemie prowadziła nawet 4:3.

Później jednak 26-letnia krakowianka, półfinalistka Australian Open z 2014 roku, wygrała aż dziewięć gemów z rzędu. W drugiej partii oddała 52. w światowym rankingu przeciwniczce tylko siedem punktów. Pojedynek zakończył się po 76 minutach gry.

W poprzednich rundach Radwańska, która co najmniej do czwartej rundy tego turnieju dotarła po raz siódmy w karierze, a szósty z rzędu, pokonała Amerykankę Christinę McHale 6:2, 6:3 i Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:4, 6:2.

W 1/8 finału jej rywalką będzie 82. w klasyfikacji tenisistek Friedsam, która dzisiaj wygrała z rozstawioną z "13" Włoszką Robertą Vinci 0:6, 6:4, 6:4. Niemka, która 1 lutego skończy 22 lata, odniosła największy sukces w karierze.