Menu

Microsoft to open first European store in central London

Microsoft to open first European store in central London
Pierwszy w Europie punkt sprzedaży detalicznej Microsoftu mieści przy Oxford Circus. (Fot. Getty Images)
Microsoft is opening its first European store on Oxford Street, in London, featuring a McLaren Senna car customised as an Xbox driving simulator, a gaming lounge and a community education centre where children can learn to code.
Advertisement
News available in Polish

Pierwszy w Europie punkt sprzedaży detalicznej Microsoftu mieści przy Oxford Circus w lokalu o powierzchni prawie 22 tys. mkw. W trzypiętrowym sklepie znajdują się m.in. pokój gier z Xboxami, pokoje spotkań dla klientów biznesowych oraz cyfrowa klasa, gdzie będzie można uczyć się kodowania.

"Nie ma wątpliwości, że fizyczny sklep to bardzo dobre miejsce do wybierania fizycznych produktów" - zaznaczył szef marketingu Microsoftu Chris Capossela.

Na otwarcie sklepu czekały tłumy. (Fot. Getty Images)

Londyn to trzecia po Sydney i Nowym Jorku lokalizacja dla flagowego sklepu amerykańskiego producenta elektroniki.

Microsoft jest kolejną z firm, które poszerzają swoją fizyczną obecność na rynku, aby uzupełnić sprzedaż prowadzoną w internecie. Największy amerykański sprzedawca detaliczny Amazon planuje uruchomienie do 2021 r. nawet 3 tys. sklepów spożywczych bez kas. Chiński koncern technologiczny Xiaomi w wywiadzie dla CNBC przyznał, że w planach ma potrojenie liczby swoich sklepów w Europie do końca 2019 r.

Otwarcie punktu sprzedaży detalicznej w Londynie pokazuje też, że Microsoft należy do coraz mniejszej grupy firm, które mogą pozwolić sobie na rozwój stacjonarnych sklepów w Wielkiej Brytanii. Z badań PwC wynika, że w ubiegłym roku z 500 najlepszych ulic w Zjednoczonym Królestwie zniknęło blisko 2,5 tys. sklepów, ponieważ klienci decydowali się na zakupy online. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Advertisement