Luis Suárez picks up hamstring injury and will miss Barcelona training

Luis Suarez jest kontuzjowany (Fot. Getty Images)
Luis Suárez has strained his left hamstring and will undergo physiotherapy, Barcelona have said.

Napastnik "Dumy Katalonii" zaliczył dwie asysty w pierwszej połowie, a po przerwie z powodu kontuzji nie wyszedł już na boisko. Barcelona przegrała 2:3, jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, ale awansowała dzięki zwycięstwu 3:0 w pierwszym meczu.

W komunikacie katalońskiego klubu nie podano, kiedy należy spodziewać się powrotu Urugwajczyka. "Zdecyduje o tym przebieg fizjoterapii" - napisano.

Barcelonę czekają teraz trzy tygodnie, w trakcie których ma szansę wywalczenia potrójnej korony. Jest liderem ekstraklasy z czterema punktami przewagi nad Realem Madryt, a do końca sezonu pozostały dwa mecze.

Ponadto Katalończycy zagrają w finale Pucharu Króla 30 maja oraz Champions League 6 czerwca w Berlinie.