Serie A: Milan defeated in Rome, Napoli's advantage grows

AC Milan nie dał rady zespołowi Lazio, pozwalając przeciwnikowi na strzelenie do swojej bramki aż 4 goli. (Fot. Getty Images)
AC Milan, defending the title of Italian champions, lost in Rome to Lazio 0:4 in the match ending the 19th round of the Italian top league. At the halfway stage of the competition, they are already 12 points behind Napoli, who won 2-0 at Salernitana on Saturday.

Na trzecie miejsce awansowało właśnie Lazio, które traci do drużyny z Neapolu 13 punktów i lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Inter Mediolan oraz Romę.

Wczoraj Lazio nie dało szans Milanowi. W pierwszej połowie gole strzelili Sergej Milinkovic-Savic i Mattia Zaccagni, a po przerwie Luis Alberto z rzutu karnego oraz Felipe Anderson.

Dla "Rossonerich" to bardzo słaby początek roku. Oprócz porażek w Serie A zostali wyeliminowani przez Torino z Pucharu Włoch, a w meczu o Superpuchar przegrali z lokalnym rywalem - Interem 0:3.