Serie A: Inter recovered from a two-goal loss and became the leader

The players of Inter Milan, although they were already losing 0-2, defeated Empoli 4-2 - with Szymon Żurkowski in the squad - and took the lead in the Italian league table at least until Sunday. On this day, virtually the only rival in the fight for the title - Milan - will play against Verona.

Bohaterem pierwszych minut na San Siro był duet Żurkowski - Andrea Pinamonti. W piątej minucie, po zagraniu pomocnika biało-czerwonych, najlepszy strzelec beniaminka wślizgiem uzyskał 13. gola w sezonie. Pięć minut później 22-letni napastnik zrewanżował się Polakowi, który trafił do siatki, ale sędziowie po analizie VAR uznali, że Włoch we wcześniejszej fazie akcji był na spalonym.

Co się jednak odwlecze... W 28. minucie Albańczyk Kristjan Asllani uzyskał drugiego gola dla gości.

Broniący tytułu Inter jednak nie stracił głowy, a szybko zabrał się do odrabiania strat. Najpierw własnego bramkarza pokonał obrońca Empoli Simone Romagnoli, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę do remisu doprowadził Lautaro Martinez.

Argentyńczyk w 64. minucie zdobył 18. bramkę w sezonie, dobijając piłkę instynktownie odbitą przez bramkarza gości Guglielmo Vicario. W doliczonym czasie gry wynik ustalił wprowadzony na boisko niewiele wcześniej Chilijczyk Alexis Sanchez.

"Empoli postraszyło Inter. Martinez ojcem zwycięstwa. Nerrazzuri liderem" - napisała tuż po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport".

Zespół trenera Simone Inzaghiego z 78 punktami objął prowadzenie w tabeli, jeden mniej ma lokalny rywal - Milan. Druga z mediolańskich drużyn w niedzielę o 20.45 zagra na wyjeździe z solidną w tym sezonie, dziewiątą obecnie Veroną. Piłkarzami ekipy gospodarzy są Paweł Dawidowicz i wypożyczony ze Śląska Wrocław Mateusz Praszelik. Pierwszy od wielu miesięcy pauzuje jednak z powodu ciężkiej kontuzji kolana.

Strata kolejnych w tabeli drużyn, w tym Napoli Piotra Zielińskiego, jest już raczej zbyt duża, by włączyły się do walki o scudetto.