Three goals by Lewandowski who is getting closer to Mueller's record

"Jestem szczęśliwy, patrząc na to, jak graliśmy w pierwszej połowie" - podsumował po meczu znakomity polski piłkarz. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored three goals for Bayern Munich in the 26th round of the German league against VfB Stuttgart. The Polish footballer, who has a total of 35 hits during the season, was replaced in the 70th minute. The hosts won 4-0, although they played in the jackpot for most of the game.

Wynik został ustalony już do przerwy. 32-letni napastnik trafił do siatki rywali w 18., 23. i 39. minucie. Najładniejsza była druga z tych bramek, gdy Lewandowski wyskoczył wysoko i popisał się ładnym uderzeniem głową.

Gola strzelił też Serge Gnabry - w 22. minucie.

W kadrze zespołu gości na ten mecz nie było obrońcy Marcina Kamińskiego.

Bayern już od 12. minuty musiał grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce za ostry faul dla Kanadyjczyka Alphonso Daviesa. Paradoksalnie, prezentujący się do tej chwili całkiem nieźle VfB Stuttgart, od momentu zejścia z boiska zawodnika rywali zaczął się gubić i szybko stracił cztery gole.

W drugiej połowie Lewandowski mógł jeszcze poprawić swój dorobek, ale w 63. minucie w znakomitej sytuacji nie trafił z kilku metrów.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów niemieckiej ekstraklasy Polak zajmuje drugie miejsce - ma 271 trafień.

W obecnym sezonie Lewandowski strzelił już 35 goli. Do końca pozostało jeszcze osiem kolejek, więc ma realną szansę na pobicie rekordu Gerda Muellera - 40 bramek ligowych w jednym sezonie (1971/72).

"Jestem szczęśliwy, patrząc na to, jak graliśmy w pierwszej połowie. Obudziła nas ta czerwona kartka. W tym momencie nie chcę myśleć o rekordzie Gerda Muellera. Biorę mecze jeden po drugim. Mamy napięty terminarz w nadchodzących tygodniach" - przyznał polski piłkarz.

Broniący tytułu Bayern prowadzi w tabeli z dorobkiem 61 punktów. O cztery wyprzedza RB Lipsk, który dzień wcześniej wygrał na wyjeździe z Arminią Bielefeld 1:0.

Trzeci jest VfL Wolfsburg (51) - w sobotę pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1. Bartosz Białek siedział na ławce rezerwowych "Wilków".

Dobrze spisali się wczoraj też dwaj piłkarze znajdujący się za Lewandowskim w klasyfikacji strzelców - Andre Silva i Erling Haaland, mający obecnie po 21 trafień.

Portugalczyk strzelił dwa gole dla czwartego w tabeli Eintrachtu Frankfurt, który wygrał u siebie 5:2 z Unionem Berlin.

Dwie bramki zdobył również Norweg Haaland (m.in. w 90. minucie), a jego Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z FC Koeln 2:2. Łukasz Piszczek był rezerwowym BVB.

Lewandowski: "Poprawienie rekordu Muellera wiele by dla mnie znaczyło"

Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego. Pewny awans Bayernu i Chelsea

Liga Mistrzów: Znamy pary ćwierćfinałowe. Wielki hit z udziałem Bayernu!