Piatek praised by 'Kicker'

Świetna forma Krzysztofa Piątka została zauważona i odpowiednio doceniona przez magazyn "Kicker". (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piatek for the first time this season entered the eleven of the queue of the 'Kicker' magazine. The Hertha Berlin forward was awarded for his performance in the Derby match against Union (3: 1) in Bundesliga 10th series. The Polish footballer scored two goals in it in three minutes.

Piątek mecz z Unionem zaczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się od początku drugiej połowy, a losy meczu rozstrzygnął między 74. i 77. minutą. Najpierw strzelił gola na 2:1 po uderzeniu z około 12 metrów i rykoszecie. Następnie ustalił wynik spotkania efektownym strzałem z woleja z 15 metrów.

Za swój występ otrzymał najlepszą wśród graczy Herthy notę 1,5, czyli bliską ideału (w skali od 1-6, im niższa, tym lepsza).

Najlepszym piłkarzem 10. kolejki według "Kickera" został Ritsu Doan z Arminii Bielefeld. Japończyk strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 2:1 meczu z FSV Mainz.

Po raz piąty w jedenastce kolejki znalazł się lewy obrońca RB Lipsk Angelino. Żaden inny piłkarz nie był w tym sezonie wyróżniany tak często. Czterokrotnie "Kicker" wybierał Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium i Ridle Baku z VfL Wolfsburg.

Liga niemiecka: Mistrz zagra z wiceliderem