Robert Lewandowski scores four to seal thriller at the Allianz Arena

Szalony wieczór w Monachium! (Fot. Getty Images)
Bayern Munich had to rely on a Robert Lewandowski last-minute penalty to beat Hertha Berlin 4-3 in a thrilling Bundesliga clash on Sunday evening.

Dzisiejsze spotkanie było najciekawsze w tej kolejce. Bayern prowadził już 2:0, ale Hertha wyrównała. Potem było 3:3, a po stronie gospodarzy trafił tylko kapitan polskiej reprezentacji.

Remis nie zadowalał mistrzów Niemiec. Bayern "cisnął" do ostatniej sekundy i w doliczonym czasie gry Maximilian Mittelstadt nieprzepisowo próbował zatrzymywać Lewandowskiego. Sędzia nie miał wątpliwości. Pokazał żółtą kartkę i zarządził rzut karny. A ten polski snajper wykorzystał bez problemów.

"Lewy", król strzelców minionego sezonu, gole strzelał dzisiaj w 40., 51., 85. i 92. minucie. W sumie w sezonie 2020/21 zdobył pięć bramek i lepszy o jedno trafienie w Bundeslidze jest od niego Chorwat Andrej Kramaric z Hoffenheim.

W ekipie Herthy Berlin w 68. minucie na murawie pojawił się Krzysztof Piątek, który zaliczył asystę przy golu Brazylijczyka Matheusa Cunha i został ukarany żółtą kartką.