WTA tournament in Madrid: Swiatek advanced to the final

Awansując do finału, Świątek powtórzyła ubiegłoroczny wynik. Wtedy w finale przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką. (Fot. Getty Images)
The leader of the world tennis rankings, Iga Świątek, easily won against the American Madison Keys 6:1, 6:3 and advanced to the final of the WTA 1000 tournament on clay courts in Madrid. The match lasted one hour and 11 minutes.

Polka nadspodziewanie łatwo poradziła sobie ze znakomicie spisującą się w stolicy Hiszpanii doświadczoną Amerykanką (nr 18), która wyeliminowała m.in. swoją rodaczkę Coco Gauff (nr 3) i Tunezyjkę Ons Jabeur (nr 8).

Pierwszy set rozpoczęła od szybkiego prowadzenia 3:0. Keys wygrała potem gema przy swoim serwisie, ale następne trzy padły łupek Świątek, która zakończyła pierwszą partię w ciągu 31 minut.

Druga była bardziej wyrównana. Świątek zdobyła przewagę w trzecim gemie, zdobywając punkt przy podaniu rywalki. Później obie na zmianę wykorzystywały swój serwis, a przy stanie 5:3 i podaniu Amerykanki Świątek wygrała wszystkie piłki, kończąc mecz.

Był to ich czwarty pojedynek i trzecie zwycięstwo Polki.

Sukcesu 22-letniej tenisistce z Raszyna pogratulował m.in. premier Donald Tusk. "Jak się ogląda Igę, to człowiek szybciej dochodzi do zdrowia. Brawo!" - napisał na platformie X.

Finałową rywalkę Polki wyłoni wieczorny pojedynek Sabalenki (nr 2) z reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną (nr 4).